İstanbul - Dursunbey Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Dursunbey Hakkında
Dursunbey Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Dursunbey otobüs bileti satan firmaları, Dursunbey otobüs bilet fiyatları, Dursunbey otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Balıkesir, Dursunbey

İlginçtir ki Dursunbey ilçesi daha çok Avrupa ülkelerinde tanınır. Bunun temel sebebi ise bütün dünyada meşhur olan kaliteli çam ağaçlarıdır. Uygun rakım ve iklim özellikleri sebebiyle çam yetiştiriciliği Dursunbey´de pek çok kişi tarafından yapılmaktadır. Bunun yanı sıra demiryoluna da sahip olan Dursunbey´de, ahali aynı zamanda hayvancılıkla da para kazanabilmektedir. İlçe geçmişten günümüze kadar her zaman için kilit bir nokta olmayı başarabilmiştir. Günümüzde nası çamcılıkla meşhursa eski zamanlarda da para basma yeri, yani darphane olarak meşhurdu. Bilhassa Romalılar Dursunbey´i darphane olarak kullanıyorlar; onun güvenliği için yoğun çaba sarfediyorlardı. Tabii, Dursunbey´in böylesine önemli bir ciddi iş için tercih edilmesinde çok güvenli bir noktada konuçlanmış olmasının katkısı da büyük. Bu güzellikleri görmek istiyorsanız Dursunbey otobüs bileti alarak çamların ve tarihin keyfini sürebilirsiniz. 


Dursunbey´e Nasıl Gidebilirim?

Bursa ve Kütahya´ya yakın olan Dursunbey, Tavşanlı´yla komşudur. Bu nedenle ulaşım olanakları fazladır. Dursunbey´e gitmek isteyenlerin önünde pek çok seçenek sıralanmaktadır. 


Dursunbey´de Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Pamukkale Turizm

                    Balıkesir Uludağ Turizm

                    Metro Turizm

                    Varan Turizm

 

En Çok Tercih Edilen Dursunbey Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus