İstanbul - Gölova Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Gölova Hakkında

Gölova Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel yönlerinden olan, Gölova otobüs bileti satan firmaları, Gölova otobüs bilet fiyatları, Gölova otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Sivas, Gölova

Sivas’ın en doğu ucunda yer alan ilçedir. Batısında Akıncılar ilçesi, kuzeyinde Giresun, doğu ve güneyinde ise Erzincan yer alır. İlçe genel olarak Giresun kültürüne daha yakındır. Bölgede horon ve kemençe önemli bir yer tutmaktadır. Verimli topraklarının olması ilçede yetişen ürünlerin kalitesini arttırmıştır. Bölgenin en önemli merkezi olan Kelkit Havzasının bulunduğu alan ve iklimi nedeniyle küresel ısınmadan en son ve en az etkilenecek yer olacağı düşünülmektedir. Siz de bu önemli yeri görmek istiyorsanız, Gölova otobüs bileti bu bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. 


Gölova’da Gezilecek Yerler

İlçede çok sayıda orman ve dağlık arazi vardır. Küçük bir göl ile çevrili olan ilçe bu özelliklerinden dolayı yaban hayatın yaşamını sürdürdüğü bir yerdir. Bu özelliği nedeniyle bölge çok sayıda araştırmacının dikkatini çekmiştir. İlçede bulunan barajın da etkisiyle kuş göç yolları üzerinde bulunmaktadır.  Çok çeşitli kuşları bir arada barındıra bu arazi kuşlarla ilgili çeşitli çalışmaların da yapıldığı bir merkez konumundadır.

Gölova’da gezilecek diğer eserler, Gölova Baraj Gölü, Çevre Kültür Sanat Evi ve Çobanbaba Türbesidir.

 

En Çok Tercih Edilen Gölova Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus