İstanbul - Harran Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Harran Hakkında
Harran Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Şanlıurfa´nın en güzel yönlerinden olan, Harran otobüs bileti satan firmaları, Harran otobüs bilet fiyatları, Harran otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Harran, Şanlıurfa

Harran, Şanlıurfa´ya bağlı olan ilçelerden bir tanesidir.Suriye sınırında bulunmaktadır. Şanlıurfa şehir merkezine yaklaşık 44 km mesafededir. İlçe, Dünya genelindeki ilk bilim merkezlerinden bir tanesidir. Zira dünya tarihindeki ilk üniversite Harran´da kurulmuştur. Şanlıurfa merkezindeki Harran Üniversitesi, adını bu güzide ilçeden almıştır. Harran, kuzey mezopotamyanın kadim yerleşim birimlerinden bir tanesidir. Ahalisinin çok büyük bir kısmını Arap kökenli Türkler oluşturmaktadır. İlçede baskın olarak Arap kültürü görülmektedir. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Harran´ın tarihi, M.Ö 2250´li yıllara kadar uzanmaktadır. Ebla´da keşfedilen tabletler üzerinde ´´Ha-ra-an´´ yazdığı tespit edilmiştir. Dil bilimcilere göre bu kelime, Akatça ve Sümercede bulunan ve ´´seyahat´´, ´´kervan´´ anlamları taşıyan ´´Haran-u´´ kelimesinden gelmektedir. İlçe, 704 kilometrelik bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden 137 metre yüksekte konuşlanmıştır. Harran ahalisinin başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bilhasa Güneydoğu Anadolu Projesi ile birlikte gelişen su kaynaklarıyla beraber, ilçe toprakları daha verimli hale gelmiştir. Harran otobüs bileti, gerek Şanlıurfa şehir merkezinden gerekse çevre ilçelerden rahatlıkla bulunabilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Harran Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus