İstanbul - Kalecik Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Kalecik Hakkında

Kalecik Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Kalecik otobüs bileti satan firmalarıKalecik otobüs bilet fiyatlarıKalecik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kalecik Ankara


Ankara’nın kuzeydoğusunda yer alan, tarihi M.Ö 4000’lere kadar uzanan, Malazgirt zaferine kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan ilçesi Kalecik, sonrasında ise bir Türk yurdu olmuştur. 


Kalecik coğrafi ve kültürel özellikleri

İlçenin coğrafi konumuna baktığımızda deniz seviyesinden yüksekliğinin 750 metre olduğunu ve karasal iklim şartlarının geçerli olduğunu görüyoruz. Sürekli göç veren ilçenin nüfusu 24000’lerden 13000’lere kadar düşmüştür. Tarım ve hayvancılık başlıca gelir kaynağı olan ilçede tarım alanlarının sulanması Kızılırmak’tan pompaj sistemi ile alınarak yapılmaktadır. Göçlerin devam etmesi düzenli olarak işsizlik sorunu ile karşılaşılmasını sağlıyor. İlçenin Ankara’ya olan uzaklığı göçler için destekleyici bir sebep olarak görülebilir. Bu sorunun ortadan kalkması için ilçeye istihdam imkânı sağlayacak firmaların yatırım yapması ve teşvik edilmesi gerekmektedir. İlçede 17. ve 18. Yüzyılda yoğun olarak yapılan kumaş dokumacılığı ve tabakcılık gibi el işleri günümüzde maalesef devam ettirilemiyor. İlçede merkezi bir konumu olan Kalecik Kalesi Roma imparatorluğundan kalan bir tarihi yapıdır. Hale gezilebilir seviyedeki Kalecik Kalesini ziyaret için sitemizden temin ettiğiniz Kalecik otobüs bileti ilçeye gidip kaleyi gezebilirsiniz. 

Kalecik’e ulaşım

Ankara şehir merkezine 72 km olan Kalecik’e EGO 490 kalecik ulus hattını kullanarak toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kalecik Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus