İstanbul - Nevşehir Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Nevşehir Hakkında

Nevşehir il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Nevşehir il merkezi otobüs bileti satan firmalarıNevşehir il merkezi otobüs bilet fiyatlarıNevşehir il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir şehirdir. Kent orta çağdan beri yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Eski adı Muşkara olan şehri için, Osmanlı Devleti zamanında Nevşehir adı kullanılmaya başlanmıştır. Nevşehirli Damat İbrahim Paşa sadrazamlığa getirildiğinde doğduğu yeri de geliştirmek istemiş ve buraya camiler, medreseler, hamam, imaretler ve çeşmeler yaptırmıştır. İsmini de yeni şehir anlamında “Nevşehir” olarak değiştirmiştir. 

Nevşehir’e Nasıl Gidilir?

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunduğundan farklı şehirlerden gelirken kolaylıkla gelebilirsiniz. Nevşehir otobüs bileti satın aldığınızda İstanbul’dan 743 kilometre, Ankara’dan 277 kilometre, Antalya’dan 538 kilometre ve Gaziantep’ten 434 kilometre yol gidip rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Nevşehir’de Gezilecek Yerler

Birçok tarihi ve doğal güzelliği bulunan Nevşehir’de öncelikle gitmeniz gereken yerler Kapadokya’nın en önemli merkezlerinden Ürgüp ve Göreme’dir. Burada bulunan Kpadokya Peri Bacaları, Saklı Kilise, Ürgüp Kadıkalesi, Göreme Bağlıdere Aşk Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya Çavuşin Kilisesi ziyaret etmeniz önerilir. Bunlar dışında burada bulunan kaplıcalara gidip yörenin şifalı sularından faydalanabilirsiniz, Göreme Milli Parkı’nda temiz havaya doyabilirsiniz. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus