İstanbul - Orhangazi Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Orhangazi Hakkında

Orhangazi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa ’nın en güzel yönlerinden olan, Orhangazi otobüs bileti satan firmalarıOrhangazi otobüs bilet fiyatlarıOrhangazi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Orhangazi Bursa 

İlçe İznik Gölü’nün kıyısında bulunan verimli toprakları bulunan bir ilçedir. Yakın çevresinde  Karamürsel, Gemlik, Yenişehir v İznik ilçeleri vardır. 


Orhangazi Kültürel Özellikleri

İlçe Bursa merkeze 45 km uzaklıkta ve deniz seviyesinden yüksekliği 125 metre’ dir.  Bursa – İstanbul yolu üzerinde olması ile önemli bir kavşak noktasıdır. Son yapılan nüfus sayımlarına göre toplam nüfusu 75000 civarıdır. Orhangazi Bursa’nın merkez ilçelerinden biridir. Tarihte Roma, Bizans, Selçuklu gibi medeniyetlere ev sahipliği yapan Orhangazi ilçeye adını veren Orhan Gazi tarafından fethedilmesinden sonra günümüze kadar ulaşmıştır. İlçe ekonomisi tarım ve sanayi ile ön plana çıkar. Narenciye çeşitleri dışındaki pek çok meyve sebze ilçede yetiştirilir. İlçede zeytincilik çok yaygındır, Gedelek turşusu ve mozaik  de ilçenin ekonomisi içinde bulunan gelir kaynakları arasındadır. İlçe nüfusunun % 40’ı sanayide çalışır. İlçede bulunan Meslek Yüksekokulu ilçenin gelişmesini olumlu etkilemiştir. Sitemizden temin ettiğiniz
Orhangazi otobüs bileti ile bu güzel ilçeye seyahat edebilirsiniz. 


Orhangazi’ye nasıl gidilir?

İlçe merkez ilçelerden biri olması sebebi ile ulaşım sorunu yoktur. Düzenlenen minibüs seferleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus