İstanbul - Sarıgöl Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Sarıgöl Hakkında

Sarıgöl Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Sarıgöl otobüs bileti satan firmaları, Sarıgöl otobüs bilet fiyatları Sarıgöl otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sarıgöl, Manisa 
İlk olarak ne zaman yerleşim yeri olduğu tam olarak bilinmemesine rağmen, yapılan kazı çalışmalarında bölgenin milattan öncek, dönemlerde de yerleşim yeri olarak kullanıldığı sanılmaktadır. Öncesinde Sarıgöl adlı bir gölün olduğu ilçe, göl kuruduktan sonra kurulmuştur.

İlçe tarım yapmaya elverişli verimli topraklar üzerinde kurulduğu için en önemli geçim kaynağı tarımdır. Tüm Türkiye’ye ürün yetiştiren bu topraklarda genel olarak tütün, üzüm ve mısırdır. Bu bölgede yetişen üzümler çok meşhurdur ve her yıl bağ bozumu sırasında festivaller düzenlenir. 

Sarıgöl’de Gezilecek Yerler

·         Sarıgöl Avşar Barajı ve Mesire Yeri: Bu barajın yapımı sırasındaki kazı çalışmalarında çok sayıda tarihi eserlere rastlanmıştır. Buradan çıkan eserler müzelerde sergilenmektedir. Ayrıca baraj çevresinde çok sayıda tarihi mezarlığa da rastlanmıştır. Şu an dinlenme ve eğlence yeri olarak kullanılan bu baraj ve mesire yerini görmenizi tavsiye ederiz. Çevresinde çok sayıda ağaç ve yeşillik alanla doğayla baş başa bir zaman geçirmek istiyorsanız Sarıgöl otobüs bilet alarak bu yeri görmenizi tavsiye ederiz. 

En Çok Tercih Edilen Sarıgöl Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus