İstanbul - Serinhisar Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Serinhisar Hakkında

Serinhisar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Serinhisar otobüs bileti satan firmalarıSerinhisar otobüs bilet fiyatlarıSerinhisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Serinhisar, Denizli’nin bir ilçesidir. 1988 yılına kadar Acıpayam ilçesine bağlı olan Serinhisar bu tarihten sonra ilçeye dönüşmüştür. Yine o zamana kadar ismi Kızılhisar iken o tarihten sonra Serinhisar ismini almıştır. Oldukça eski bir tarihe sahip olan Serinhisar’ın ilk yerleşim tarihinin milattan önce 1500-1400’lü yılları bulduğu düşünülmektedir. Bu ilçenin ilk isminin Karia olduğu tespit edilmiştir. 

Serinhisar’a Nasıl Gidilir?

Denizli – Antalya karayolunun 35. kilometresinde Karaağaç Ovası’nın kuzeyinde bulunan Serinhisar ilçesinin Deniz il merkezine uzaklığı 39 kilometredir. Komşu ilçeleri Acıpayam, Tavas, Honaz ve Denizli il merkezidir. Serinhisar otobüs bileti satın alarak buraya konforlu bir ulaşım sağlamanız mümkündür. 

Serinhisar’da Gezilecek Yerler,

Oldukça eski bir tarihe sahip olan Serinhisar ilçesinde ören yerleri, höyükler, savaş alanları, türbeler, tarihi mezarlar ve şehir kalıntılarına rastlamak mümkündür. Ayrıca Serinhisar Yatağan Kefe Yaylası’na gidip doğayla baş başa kalmayı da tercih edebilirsiniz. Bunların dışında burada Serinhisar Belediyesi’nin düzenlediği Leblebicilik, Bıçakçılık ve Kefe Yaylası festivali de bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Serinhisar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus