İstanbul - Şiran Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Şiran Hakkında

Şiran  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gümüşhane’nin  en güzel yönlerinden olan, Şiran otobüs bileti satan firmaları, Şiran otobüs bilet fiyatları, Şiran otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Şiran’a Nasıl Gidilir?

Gümüşhane merkezden ya da Şiran’a komşu ilçelerden bölgeye rahatlıkla Şiran otobüs bileti bulabilirsiniz. İlçe, Gümüşhane’nin en eski ilçelerindendir. İlçenin tarihi Bizans Dönemi’ne kadar inmektedir ve Bizanslılar tarafından ilçeye Kherianon ismi verilmiştir. Daha sonra bu isim Türkçe telaffuz ile birleştirilerek Şiran ismini almıştır. Halkın eski kuşağı ise ilçeyi Şeyran olarak çağırır. İlçe 1473 tarihinde ise Osmanlı Devleti hükümranlığına geçmiştir. Erzurum’a olan yakınlığı ile bir dönem Erzurum’un ilçesi olan bölge daha sonra Gümüşhane’ye bağlanmıştır. Bölgede Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu iklimi arasında sayılabilecek bir geçiş iklimi yaşanmaktadır. Tarım ve hayvancılık ise önemli geçim kaynaklarındandır.  Tarımda özellikle meyve ve sebze üretimi, hayvancılıkta ise daha çok keçi, koyun ve manda yetiştiriciliği yapılmaktadır.  En çok üretilen meyve ise elmadır. Ayrıca ilçe halkına iş olanağı sağlayan bir boya fabrikası da bulunmaktadır. Kelkit Çayı oldukça önemli bir su kaynağıdır. Tarım sulamasının büyük bir çoğunluğu buradan karşılanır. Ayrıca ilçede günlük 25 ton kapasitesi olan bir süt fabrikası da bulunmaktadır. Hayvancılığın ne kadar önemli olduğu da bu fabrikadan çıkarılan günlük süt miktarından anlaşılmaktadır. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus