İstanbul - Yalvaç Otobüs Bileti

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Yalvaç Hakkında

Yalvaç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Yalvaç otobüs bileti satan firmalarıYalvaç otobüs bilet fiyatlarıYalvaç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yalvaç, Isparta ilinin Isparta merkez ilçesinden sonraki en büyük ilçesidir. İlçe ismini Selçuklular döneminde buraya yerleşen Oğuz Türk oymağının isminin Yalvaçlılar olmasından alır, kelime anlamı da yol göstericidir. İlçe ismini Selçuklular döneminde almış olsa da buradaki yerleşim çok daha eskilere dayanır. İlk yerleşimin Kalkolitik Çağ’a kadar geriye gittiği düşünüldüğünde bu topraklarda birçok topluluk ve uygarlık egemenliklerini sürdürmüştür. Günümüzde ilçe sakinlerinin ekonomik gelir kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. 

Yalvaç’a Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin batısında ve Göller Yöresi’nin de en kuzeyinde yer alan Yalvaç ilçesinin, Isparta il merkezine olan uzaklığı 105 kilometredir. Isparta’nın kuzey doğusunda bulunan ilçeye ulaşmak isteyenlerin Yalvaç otobüs bileti satın almaları yeterlidir. 

Yalvaç’ta Gezilecek Yerler

Yalvaç’ı tercih eden turistler burada birçok tarihi yapıları bulabilirler. Bunlardan en önemlisi Yalvaç Müzesi’dir. Prehistorik, klasik, etnografya ve yazma eserleri bölümleri bulunan bu müzeyi gezdikten sonra, Devlethan Camisi’ne uğrayabilir, Belediye Kültür Evi’nde sanatsal aktiviteleri takip edebilirsiniz. İlçenin merkezinin dışında kalan ama mutlaka ziyaret edilmesi önerilen Pisidia Antiocheia Antik Kenti’ni de unutmamak gerekir.  

En Çok Tercih Edilen Yalvaç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus