İzmir - Balya Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Balya Hakkında
Balya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Balya otobüs bileti satan firmaları, Balya otobüs bilet fiyatları, Balya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Balıkesir, Balya

Balıkesir´in mühim ilçeleri arasında yer alan Balya´nın nüfusu önceki dönemlerde oldukça fazla olmasına karşın bu günlerde sanayi alanındaki yetersizliklerden dolayı giderek düşmektedir. Son yıllardaki nüfus grafiği incelendiğinde Balya´nın nüfusunun yaklaşık %50 oranında azaldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra Balya, Türkiye´de elektirikle tanışan ilk yer olarak göze çarpmaktadır. Balya ekonomisi tarım sayesinde ayakta durmaktadır. Balya´yı diğer Balıkesir ilçelerine kıyaslayacak olursak topraklarının verimsiz olduğu sonucuna ulaşmak mümkündür. Bundan dolayı Balya´da ekseriyetle mısır ve buğday gibi tarım ürünleri yetiştirilmektedir. Yükselti bakımından oldukça düşük bir yerde kurulmuş olan Balya´nın iklimi yumuşak olup nüfusu 14 bin kişiden oluşmaktadır. Balya ilçesinin adını nereden aldığı tam olarak bilinmemekle beraber Osmanlı devrinde Kadılık şeklinde yönetildiği ve dönemin büyük kadısı Bali Bey´den dolayı bu ada sahip olduğu söylenmektedir.


Balya´ya Nasıl Gidebilirim?

Balya, Balıkesir şehir merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunmaktadır. Balıkesir Balya arasında her saat başı otobüs seferi düzenlenir. Komşusu Susurluk´tan da Balya otobüs bileti satın alınabilir. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda Balya´da ulaşım sıkıntısı yaşanmadığını söylemek mümkündür.

 

Balya´da Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Varan Turizm

                    Balıkesir Uludağ Turizm

                    Pamukkale Turizm

                    Kamil Koç Turizm

 

En Çok Tercih Edilen Balya Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus