İzmir - Bozcaada Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Bozcaada Hakkında
Bozcaada Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çanakkale’nin en güzel yönlerinden olan, Bozcaada otobüs bileti satan firmaları, Bozcaada otobüs bilet fiyatları, Bozcaada otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Çanakkale, Bozcaada

Yüzölçümü 37 kilometrekare olan Bozcaada, Çanakkale´ye bağlı bir yer olup nüfusu yaklaşık 3000 kişidir. Türkiye´deki en büyük üçüncü, Ege Denizinin ise Gökçeaadadan sonraki en büyük ikinci adasıdır. Türkiye´de, il merkezleri dışında köyü olmayan tek ilçedir. Bozcaada´ya Geyikli deresinden arabalı vapura binerek adaya inilebilir. Bunun yanı sıra Çanakkale belediyesi, merkezden deniz otobüsü seferleri de düzenlemektedir. Tarife ve zamanlar mevsimsel değişikliklere göre belirlenir. Bu nedenle, Bozcaada otobüs bileti sadece deniz otobüsü seferleri için geçerlidir. Bozcaada´Da balıkçılık ve şarap üretimi bilhasas 1990´lı yıllardan itibaren turizmin en belirleyici etmenidir. Bozcaada, şarapları ve şaraplık üzümleri ile bir hayli meşhurdur. Adadanın büyük bir alanı üzüm bağlarıyla kaplıdır. Az da olsa meyve, baklagiller ve tahıl da yetiştirilir. İlginçtir ki 15. yüzyılda, Osmanlı Bozcaada´ya girdiğinde bölgede kimse yaşamamaktaydı. 20. yüzyılın başlarından itibaren bölgede hareketlilik başlamıştır.


Bozcaada´da Gezilecek Yerler 

                    Ayazma Plajı

                    Akvaryum Koyu

                    Polente Feneri

                    Bozcaada Müzesi

                    Bozcaada Kalesi

                    Talay Şarapçılık

                    Mitos Pilajı

                    Çamlıbağ Şarapları

                    Zeynep Aksu Cam Atölyesi

                    Bozcaada Rüzgâr Enerji Santrali

                    Simyon Geleneksel Meyhane

                    Şarap Takıları

                    Okyanus Tekne Turu

 

En Çok Tercih Edilen Bozcaada Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus