İzmir - Düzköy Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Düzköy Hakkında
Düzköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Trabzon´un en güzel yönlerinden olan, Düzköy otobüs bileti satan firmaları, Düzköy otobüs bilet fiyatları, Düzköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Trabzon, Düzköy

Trabzon´a bağlı güzide bir ilçedir. Deniz seviyesinden 850 metre yüksekte yer almaktadır. Trabzon şehir merkezine yaklaşık 40 km mesefadedir. Son yıllarda ilçede Yayla Turizmi ön plana çıkmaya başlamıştır. Bunun yanı sıra, ilçeye bağlı olan Çalköy Beldesindeki mağara fazla bilinmemesine rağmen son zamanlarda yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. İlçenin eski adı Haçka´dır. Bu ad, 1961 yılında değiştirilmiştir. Yıl itibariyle Tepecik, Yeni Mahalle, Cevizlik, Orta Mahalle, Büyük Mahalle ve Düzalan olmak üzere altı mahalleye sahiptir. İlçede, pek çok etnik kimliğe mensup insan yaşamaktadır. İlçede son yıllarda uygulanmaya başlanan aile planlamaları yüzünden çocuk sayısı azalmaktadır. Halkın çok önemli bir kısmı Nisan ayının bitmesinin sonrasında Sonbahar´ın başlamasına kadar yayla ve mezralara göç etmektedir. Bunun yanı sıra, pek çok genç, iş bulabilmek için çevre il ve ilçelere, özellikle yaz aylarında göç etmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre Düzköy nüfusu, 14 bin 234 kişiden oluşmaktadır. Düzköy otobüs bileti ile pek çok insan, bu güzel ilçemizi gezip keşfedebilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Düzköy Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus