İzmir - Ilgın Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Ilgın Hakkında
Ilgın Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Ilgın otobüs bileti satan firmaları, Ilgın otobüs bilet fiyatları, Ilgın otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Ilgın

Konya şehir merkezine takribi 86 km uzaklıkta yer alan Ilgın, çevre ilçelere göre bir hayli gelişmiştir. Bunun başlıca sebebi ilçedeki kaplıcalar, şeker fabrikası ve bunların yanı sıra Selçuk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu´dur. Ilgın, piknik, avcılık imkanları ve yürüyüş turlarıyla meşhurdur. Ilgın ilçesinin adını kış aylarında yalnızca bir gün boyunca açan bir çiçekten aldığı söylenir. Ilgın´ın tarihini İ.Ö 6000´li yıllara kadar götürmek mümkündür. Bölgedeki arkeolojik kazılar neticesinde Eldeş, Höyük, Argıthanı ve Başhöyük´te Kalkolitik Çağa ait inanılması güç seramikler bulunmuştur. Bununla birlikte bölgede bir zamanlar Hititler, Fryeyler, Likyalılar, Persler, Romalılar ve Araplar da hüküm sürmüştür. Bu çeşitlilik Ilgın´ın tarihsel önemini daha da artırmıştır.  Rivayetlere göre, dünyaca ünlü bir şair olan Mevlana, şifa bulmak için her sene yaz aylarında Ilgın Kaplıcalarını ziyaret edermiş. Bu güzellikleri görmek isteyenler Ilgın otobüs bileti aracılığıyla hayallerini gerçekleştirebilirler. 


Ilgın´da Görülmesi Gereken Yerler

                    Sahip Ata (Ilgın) Hanı

                    Pir Hüseyin Bey Camii

                    Lala Mustafa Paşa Külliyesi

                    Sadeddin İsa (Şeyh Bedrettin) Türbesi

                    Sungur Bey Türbesi

                    Redif Tabur Merkez Konağı

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus