İzmir - Karşıyaka Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Karşıyaka Hakkında
Karşıyaka Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Karşıyaka otobüs bileti satan firmaları, Karşıyaka otobüs bilet fiyatları, Karşıyaka otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir, Karşıyaka

İzmir körfezinin kuzeyinde yer alan Karşıyaka, Yamanlar Dağı ile ege denizi arasında kalan bölgede şehir dokusu ile bütünleşmiş bir ilçedir. Karşıyaka, ilçede vefat eden Atatürk´ün annesi Zübeyde Hanım´ın adıyla da anılır.  Kordelya, İzmir Karşıyaka’nın eski isimlerinden bir tanesi olup Coeur de Lion´dan gelmektedir. Doğusunda Bornova ilçesi, batısında Çiğli ve kuzeyinde Menemen yer almaktadır. İlçenin en önemli değerlerinden birisi de Karşıyaka Spor Kulübüdür, futbol ve basketbol takımları olan kulübün çok sayıda taraftarı bulunmaktadır. Karşıyaka Halk arasında 35,5 olarak tabir edilmektedir. 

Karşıyaka Gezilecek Yerler   

İzmir’in merkezinde yer alan bu güzel ilçeye Karşıyaka otobüs bileti ve tren bileti alarak kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

-          Karşıyaka Çarşısı

-          Yalı Caddesi

-          Uşkalıgil Konağı

-          Uşşakizade Köşkü

-          Karşıyaka Yamanlar Dağı Mesire Alanı

-          Karagöl Mesire Alanı

-          Bostanlı

 

En Çok Tercih Edilen Karşıyaka Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus