İzmir - Kırkağaç Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Kırkağaç Hakkında

Kırkağaç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Kırkağaç otobüs bileti satan firmaları, Kırkağaç otobüs bilet fiyatları Kırkağaç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Kırkağaç, Manisa

Küçük ve şirin bir ilçe olan Kırkağaç, Kırkağaç ovası ve Yund Dağı eteklerine kurulmuştur. İlçe etrafı ormanlarla kaplı olması sebebiyle doğa sporlarına meraklı olanların geziler düzenlediği bir ilçedir.

Bölgede çok sayıda Balkan göçmen nüfusu vardır. Kendi gelenek ve göreneklerine ve bu yöreye ait eşyaları da ilçede satmaktadırlar.  İlçenin en önemli geçim kaynağı tarımdır. En meşhur tarım ürünü ise kavundur.

İlçede aynı zamanda Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait bir izci kampı da bulunmaktadır.

Kırkağaç’da Gezilecek Yerler

·         Nakrasa: Dünyanın ilk miras hukuk belgesinin bulunduğu bu antik kent, üzerinden çok sayıda tarihi kalıntının olduğu bir ilk çağ kentidir.

·         Bostancı Köyü: Kırkağaç ilçesini ve Kırkağaç Ovası manzarasının görebileceğiniz en güzel yer olan Asarlık Tepesi bu köyde bulunmaktadır. Ayrıca tipik Manisa evlerini de burada görebilirsiniz.

İlçede bütün bunların dışında çok sayıda kaya mezarı, eski Rum ve Ermeni evleri, Tarihi Çiftehanlar Camii gibi tarihi ve turistik eserler bulunmaktadır. Kırkağaç otobüs bileti alarak bu ilçeyi yerinde görmenizi tavsiye ederiz.

 

En Çok Tercih Edilen Kırkağaç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus