İzmir - Tekman Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Tekman Hakkında

Tekman Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Tekman otobüs bileti satan firmaları, Tekman otobüs bilet fiyatları, Tekman otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Tekman

Kuzeyinde Palandöken ve Pasinler, batısında Çat, doğusunda Karayazı ve Hınıs ilçeleri bulunan bu ilçenin güneyinde Bingöl ve Muş bulunmaktadır. Toplam nüfusu yaklaşık 15 bin olan ilçe orta büyüklükte bir ilçedir. İlk kuruluş tarihi bilinmemektedir. Adı Ermenice “Tatos”dan gelmektedir.

İlçe oldukça dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Kışın çok uzun sürmesi ve yağan karın aylarca yerden kalkmaması bölgede kış sporlarının yapılmasına imkan sağlamıştır. Dağlık arazi yapısı sayesinde kış sporları yanından doğa sporları, dağcılık ve treking de yapılmaktadır. Bu sporları yapmak isteyen çok sayıda yerli ve yabancı turistin geldiği ilçe bu sayede canlılık kazanmıştır. Aras Nehri de bu ilçenin sınırlarından geçmektedir. Asıl geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan bu ilçe, nehir sayesinde çok sayıda amatör ve profesyonel balıkçıları da ağırlamaktadır. Çok sayıda kafe ve restoranın bulunduğu ilçede konaklama sorunu da yaşanmamaktadır.

Tekman otobüs bileti alarak çeşitli kış sporlarının yapıldığı, yöresel mutfak kültürünün gelişmiş olduğu bu ilçeyi görmenizi tavsiye ederiz. 

En Çok Tercih Edilen Tekman Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus