İzmir - Termal Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Termal Hakkında

Termal  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Yalova’nın en güzel yönlerinden olan, Termal otobüs bileti satan firmalarıTermal otobüs bilet fiyatlarıTermal  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Termal Yalova 

Termal Yalova’ya 12 km uzaklıkta olup, yakın ilçelerden Çınarcık’a da ilçeden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Ülkemizin her yeri muhteşem manzaraları ve doğal güzellikler ile çevrili olduğu gibi Yalova’nın bu güzel ilçesi Termal ’de şifalı kaplıcaları ile pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Tarihi geçmişi Yalova ile birlikte anılan Termal Helenistik Çağ Roma dönemi ve Bizans Döneminde geçen hikayelerde şifalı suları ile kralların hastalıklardan kurtulması ile çokça yer almıştır. İlçede bugün halen aktif olan şifalı kaplıcalar 1911 yılında yapılan Dünya Termal Suları Değerlendirmesin de Dünya Birinciliği Ödülünü kazanarak o günden bu günlere kadar ülkemizi bu konuda temsil etmiştir. Sitemizden satın aldığınız
Termal otobüs bileti ile bu güzel ilçeyi ziyaret edebilir, şifalı kaplıcalarda hastalıklarınıza veda edebilir ve ilçenin yeşilin her tonunu taşıyan doğal güzellikleri içerisinde muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. İlçe ılımlı ve yağışlı bir iklime sahiptir. 1995 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. 


Termal’e nasıl gidilir? 

Yalova’ya sadece 12 km uzaklıkta olan bu ilçeye merkezden kalkan minibüslerle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Termal Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus