İzmir Uçak Bileti

Tek Yön - Gidiş Dönüş
Yetişkin
(18 yaş ve üstü)
Öğrenci
(12 - 24 yaş)
Çocuk
(2 - 11 yaş)
Bebek
(2 yaş altı)
Yaşlı
(65 yaş üstü)
TAMAM

 

İzmir Uçuşu Yapan Firmalar
İzmir Hakkında

İzmir En Ucuz Uçak Bileti 

Fiyatlarını www.biletim.com.tr de karşılaştırın ve güvenle satın alın!

Sık ve düzenli yolculuk yapıyorsanız Biletim ile uçuş harcamalarınızda ciddi oranda tasarruf sağlayabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı 

Türkiye´nin İzmir iline hizmet veren uluslararası havalimanı. Şehir merkezinin 14 km (8,7 mi) güneyinde, Gaziemir ilçe sınırları içindedir. 

Biletim´in  İzmir’e uygun fiyatlı uçuşlar sağlaması  kültür meraklılarının ve  deniz tatili yapmak isteyenlerin gözdesidir.

Ayrıca hava limanı bir çıkış noktasıdır Böylece Türk kökenli ziyaretçiler buradan Kuşadası, Ayvalık ve Çeşme gibi tatil yerlerine ve milyonlarca insana ev sahipliği yapan İstanbul’a kolaylıkla ulaşabilirler. İzmir havalimanı, ülkenin ikinci büyük ticaret merkezinin dünya metropolleri ile bağlantısını sağlayan bir merkezdir.

Havalimanından Hızlı Tren ile Alsancak - Karşıyaka - Çiğli - Aliağa istikametlerine ulaşmak mümkündür. Halkapınar ve Hilal istasyonundan Bornova ve Konak istikametine metro ile aktarma yapılabilmektedir. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ile Mavişehir (Hat no - 200) , Cumhuriyet Meydanı (Hat no - 202) ve Otogar - Bornova (Hat no - 204) istikametlerine ulaşım imkanı vardır. Buna ilaveten Havaş yolcu servisleri  ve taksi işletmesi alternatifler arasında bulunmaktadır.

İzmir Hakkında

İzmir Gezilecek Yerler? 

 • Kemeraltı Çarşısı: İzmir´in en uğrak noktalarından biri olan Kemeraltı Çarşısı, şehrin en canlı yeri. Yöresel alışveriş, yorgunluk kahvesi ve balık pazarında midye, Kemeraltı Çarşısı´nın olmazsa olmazlarından.
 • İzmir Agora: Kadifekale´nin kuzey yamacında bulunan Agora, antik dönemlerde politik toplantı ve alışveriş alanlarının olduğu yermiş. Bölgede çıkarılan önemli eserler, günümüzde İzmir Arkeoloji Müzesi´nde sergileniyor. Her gün 08.00-17.00 saatleri arasında İzmir Agora´yı ziyaret edebilirsiniz.
 • İzmir Saat Kulesi: Konak Meydanı´nda yer alan İzmir Saat Kulesi, şehrin sembollerinden biri. İzmir´e gelip de kulenin önünde fotoğraf çektirmeden dönmek ise kesinlikle olmaz.
 • Smyrna Antik Kenti: Anadolu´nun iç bölgelerini denizle buluşturan önemli bir liman kenti olma özelliği taşıyan Smyrna Antik Kenti, İzmir gezilecek yerler listenizde yer alması gereken önemli noktalardan biri.
 • Konak Vapur İskelesi: Konak´ta bulunan Konak Vapur İskelesi´nden Pasaport, Alsancak, Karşıyaka ve Göztepe Vapur İskelelerine vapur seferleri yapılıyor. Sabah simit-çay kahvaltıları için de oldukça keyifli bir yer burası.
 • Kadifekale: İzmir Merkez´de, körfeze hakim bir tepede kurulu olan Kadifekale, deniz seviyesinden 186 metre yükseklikte bulunuyor. Günümüzde modern yerleşim yerleri ile çevrili olan Kadifekale, Helenistik ve Roma dönemine ait sur duvarları ile oldukça göz doldurucu.
 • İzmir Tarihi Asansör: Mithatpaşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa semti arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak için 1097 yılında Musevi işadamı Nesim Levi tarafından yaptırılan İzmir Tarihi Asansör, şehrin görülmesi gereken turistik mekanlarından.
 • Alsancak Sevgi Yolu: Şehrin en keyifli adreslerinden biri olan Alsancak Sevgi Yolu, her iki yanında da sıralanan asırlık palmiyeleri, rengarenk aydınlatılan zemini ve Yeşilçam´ın ünlü isimlerinin yazılı olduğu hatıra plakaları ile oldukça ilgi çekici bir yer. Konak´ta yer alan Alsancak Sevgi Yolu´nda; takı ve hediyelik eşya stantları ile kitap satış noktaları da bulunuyor.
 • Kıbrıs Şehitleri Caddesi: İstanbul için İstiklal Caddesi ne ise, Alsancak´ta yer alan Kıbrıs Şehitleri Caddesi de o! Daima hareketli ve kalabalık olan bu caddede, çok sayıda restoran ve mağaza bulunuyor.
 • Pasaport Vapur İskelesi: Pasaport Vapur İskelesi, İzmir´in en eski gümrük binalarından biri. Günümüzde körfez içi yolcu taşımacılığının önemli adreslerinden. Buradan Karşıyaka, Alsancak, Konak, Göztepe ve Bostanlı´ya vapur seferleri yapılıyor. İskelenin en önemli özelliği ise, şehrin en iyi gün batımı manzaralarından birine sahip olması.
 • İzmir Kordon: İzmir dendi mi akla gelen ilk yerlerden biri İzmir Kordon. Bir tarafı İzmir Körfezi, bir tarafı ise yemyeşil çimenler. İzmir´in en popüler mekanları da burada konuşlanmış. İzmir´e gidildiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerlerden İzmir Kordon.
 • İzmir Arkeoloji Müzesi: 1500´ün üzerinde tarihi eserin sergilendiği İzmir Arkeoloji Müzesi, 1984 yılından beri Konak Bahribaba Parkı içerisindeki modern müze binasında faaliyet gösteriyor. Yolunuz İzmir´e düştüğünde mutlaka ziyaret etmelisiniz.
 • St. Polycarp Kilisesi: İzmir´in en görkemli kiliselerinden biri olan St. Polycarp Kilisesi, Pasaport Vapur İskelesi ile Cumhuriyet Meydanı´na yürüme mesafesinde. 1625 yılında inşa edilmiş olan bu dini yapı, İzmir´in hoşgörü kenti kimliğine en uygun örneklerden biri olarak gösteriliyor.
 • İnciraltı: İzmirliler, 80´lerin sonuna kadar buradan denize girebiliyorlarmış. Şehir içindeki en önemli plajlarından biri olan İnciraltı´ndan şu an denize girilemiyor ama birazcık nefes almak istediğinizde çıkıp gelebileceğiniz bir yer. İnciraltı, İzmir´in en yeşil bölgelerinden biri aynı zamanda.
 • Göztepe: Karşıyaka´nın tam karşısında, Konak ilçesinde bulunuyor Göztepe. Ateşli taraftarı ile adından sıklıkla söz ettiren Göztepe, İzmirli gençlerin buluşma noktalarından biri aynı zamanda. İzmir´e kadar gelmişken mutlaka görülmeli.
 • Küçükpark: Bornova sınırları içerisinde yer alan Küçükpark, Ege Üniversitesi öğrencilerinin sıklıkla zaman geçirdiği bir yer. Zaten genelde de üniversite öğrencileri yaşıyor bu bölgede. Şöyle bir üniversite havası solumak isterseniz, Küçükpark´ı ziyaret edebilirsiniz.
 • Karşıyaka Çarşı: Kuyumcudan giyime, restoranlardan kitapevine aklınıza gelebilecek pek çok alışveriş alternatifine ev sahipliği yapan Karşıyaka Çarşı, şehrin en hareketli noktalarından biri.
 • Bostanlı Rekreasyon Alanı: İzmir´in en nefes alınacak bölgesi olarak biliniyor Bostanlı Rekreasyon Alanı. İskele´den Mavişehir´e uzanan sahil hattı boyunca yeşil alanlar, basketbol ve tenis sahaları, spor aletleri, kaykay sahaları ve sosyal alanlar uzanıyor.
 • İzmir Doğal Yaşam Parkı: 2008 yılından beri Çiğli ilçesinin Sasalı semtinde hizmete giren İzmir Doğal Yaşam Parkı, Avrupa´nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliği taşıyor. 425 bin m2´lik bir alan sahip olan parkta, 120 türden 1500 hayvan, 3 bin kadar ağaç ve 250 farklı bitki türü bulunuyor. Parkın en güzel özelliği ise, hayvanların özgürce dolaşabiliyor olması.
 • Tüm bunların yanı sıra, İzmir çevresinde gezilecek yerler de başka bir alternatif olarak çıkıyor karşımıza. Eğer uzun bir İzmir seyahatine çıktıysanız, bunlardan birini de mutlaka gezi listenize eklemelisiniz. Dilerseniz, farklı bir zaman diliminde de İzmir ve çevresindeki gezilecek yerleri keşfedebilirsiniz. İzmir çevresinde gezilip görülecek yerler ise; 
 • Karaburun, Urla, Tire, Gölcük, Birgi, Ödemiş, Bergama, Özdere, Gümüldür, Sığacık, Seferihisar, Dikili, Şirince, Efes Antik Kenti, Selçuk ve Çeşme.

 

 


Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus