İzmir - Ulubey Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Ulubey Hakkında
Ulubey Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ordu´nun en güzel yönlerinden olan, Ulubey otobüs bileti satan firmaları, Ulubey otobüs bilet fiyatları, Ulubey otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Ordu, Ulubey

Ordu şehrinin ilçelerinden biri olan Ulubey 2015 TÜİK verilerine göre yaklaşık 7000 kişilik bir nüfusa sahiptir. Köylerin tam ortasında bulunduğu için Ulubey´e halk arasında ´´Merkez´´ denilmektedir. Şehir merkeziyle arasında sadece 21 kilometrelik bir mesafenin bulunması nedeniyle en çok orayla etkileşim hâlindedir. Özellikle Almanya olmak üzere, Hollanda, Avusturya, Fransa gibi pek çok Avrupa ülkesine büyük oranda göç vermiştir. Bundan dolayı kış aylarında ilçe ve köylerde terk edilmişlik havası mevcuttur. Ulubey´de yazlar ise, hareketli ve canlı geçer. Bunda gurbetçilerin etkisi büyüktür. Ulubey´de Salı günleri kurulan pazar, ahali tarafından çok benimsenmiştir. Bu bağlamda, ´´Salı´dan gelmek, Salı´ya gitmek, Salı´da görüşmek´´ gibi kelime öbekleri türetilmiştir. Ulubey´de hemen her aile birbirini tanır. Eğitim olanakları gelişmesine rağmen gençlerin iş bulamaması bölgenin gelişmesini engellemiştir. Dağlık bir görünüme sahiptir. Bu yüzden Karadeniz ikliminin yanı sıra, Karasal iklim özelliklerine de rastlanır. Ulubey´e hemen her mevsimde yağış düşmektedir. Ulubey otobüs bileti Ordu şehir merkezinden rahatlıkla temin edilebilir.

En Çok Tercih Edilen Ulubey Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus