İzmir - Ünye Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Ünye Hakkında
Ünye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ordu´nun en güzel yönlerinden olan, Ünye otobüs bileti satan firmaları, Ünye otobüs bilet fiyatları, Ünye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Ordu, Ünye

Ünye, Ordu´ya bağlı ilçelerimizden birisidir. Doğuda Fatsa, batıda Çaybaşı, İkizce ve Terme, güneyde Kumru ve Akkuş ilçeleriyle komşuluğu bulunmaktadır. Ordu´nun kuzey sınırını teşkil eder. Ordu´ya bağlı merkez ilçelerden olan Altınordu´ya 65 km, Samsun şehir merkezine ise 90 km uzaklıkta yer alır. Ünye´de Karadeniz ikliminin karakteristik özellikleri görülmektedir. İlçe, bu bağlamda, en fazla yağışı kış aylarında almaktadır. Ünye ahalisi geçimini genellikle tarımla sağlamaktadır. Bilhassa fındık üretimi, ekonominin can damarı niteliğindedir. Tarım dışında Ünye Çimento Fabrikası sayesinde geçimini sürdüren ailelere rastlamak da mümkündür. Yine, ÜNSAN (Ünye Un Fabrikası) orta büyüklükte bir fabrikadır. Son yıllarda tekstil alanında da yatırımlar yapılsa da bu alanda henüz yeterli gelişim meydana gelmemiştir. Yapılan araştırmalar neticesinde Ünye´nin Anadolu´nun ve Dünya tarihinin en eski yerleşim alanlarından biri olduğu tespit edilmiştir. Bölge son yıllarda yapılan yatırımlar sayesinde yoğun bir göç akımına uğramıştır. 1960´larda 80 bin olan Ünye nüfusu bu günlerde 120 bin civarında seyretmektedir. Ünye otobüs bileti alarak Anadolu´nun bu eski yerleşim yerinin havasını teneffüs edebilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus