İzmir - Yozgat Otobüs Bileti

İzmir Hakkında

İzmir  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in   en güzel yönlerinden olan, İzmir  otobüs bileti satan firmaları, İzmir otobüs bilet fiyatları, İzmir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Türkiye’de ki en kalabalık il sıralamasında İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü sırada gelmektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinden şehre İzmir otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Ege Bölgesi’nin ortasında yer alır ve Antik Dönem’de ki ismi Symrna’dır. Şehrin Antik Dönem isminin hikayesi kesin olarak bilinmese bile bununla ilgili bir efsane en çok inanılanı ve anlatılanıdır. Efsaneye göre  İzmir’de yaşamış olan Erektidlerin Amazonlarla savaştan galip gelmesi ile Erektid kralı Amazon bir kadınla evlenmiş ve şehre o amazon kadının ismi olan Symrna ismini vermiştir.  Şehrin tarihi Demir Çağı’na kadar inmektedir. Bölgenin en önemli gelir kaynağı ise turizmdir. İzmir’in denize yakın olan hemen her bölgesi turistik bir alana dönüşmüştür. Yaz aylarında hem deniz,kum,güneş hem de İzmir’in Antik Kentleri’nde bir kültür ziyafeti çekmek isteyen herkesin uğrak yeridir.  İzmir ayrıca işsizlik oranının da en az olduğu şehirdir. Fuarlara ve çeşitli spor olimpiyatlarına da ev sahipliği yapan il giderek gelişen ve gelişme hızındaki sıralama ile İstanbul’u dahi geçen bir şehirdir. 

Yozgat Hakkında

Yozgat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İç Anadolunun en güzel yönlerinden olan, Yozgat otobüs bileti satan firmaları, Yozgat otobüs bilet fiyatları, Yozgat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yozgat

Bozok yaylası olarak adlandırılan ve Hitit İmparatorluğu’nun başkenti olan Hattuşaş’a yakın olan Yozgat, yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin ziyaret ettiği bir bölgedir. Yozgat, kuzeyde Çorum, Tokat ve Amasya, güneyde Nevşehir ve Kayseri, doğuda Sivas ve batıda Kırşehir ve Kırıkkale illeriyle çevrelenmiştir. İlçede genel olarak tipik karasal iklim özellikleri görülmektedir. İlçenin en önemli ekonomik faaliyetlerini tarım, hayvancılık ve ormancılık oluşturmaktadır. İlçedeki kurak iklimden dolayı kuru tarım çok fazla gelişmiştir. Tahıl ve baklagiller sıklıkla bu bölgede yetiştirilmektedir. İl genelinde bozkırların yaygın olması küçükbaş hayvancılığın da ekonomiye katkı sağlamasına imkan vermektedir. 

Yozgat’ta Gezilecek Yerler

Yozgat tarihi ve kültürel anlamda birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. 5000 yıllık geçmişi ile bölge açık hava müzesi niteliğindedir. Yozgat otobüs bileti alarak buradaki eserleri ve tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Bu eserlerden bazıları şunlardır;

·         Yozgat Saat Kulesi

·         Basilica Therma

·         Çapanoğlu Camii

·         Kerkenes Harabeleri

·         Yozgat Müzesi

·         Karslıoğlu Konağı

·         Karabıyık Köprüsü

·         Akdağmadeni Ormanları

·         Behremşah Kalesi

·         Yozgat Çamlığı Milli Parkı

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus