İzmit - Damal Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Damal Hakkında
Damal Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ardahan ilimizin en güzel yörelerinden olan, Damal otobüs bileti satan firmaları, Damal otobüs bilet fiyatları, Damal otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Damal Tarihi, Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Dağlarında beliren Atatürk silüeti ile tanıdığımız Damal ilçesi Dadali Türkmenlerine yurt olmuş bir ilçemizdir. 15 Haziran ile 15 Temmuz tarihleri arasında ilçede görülen Atatürk silüeti Atatürk’ün İzinde- Gölgesinde Damal Müzik Şenlikleri ile kutlanmaktadır.

Toplam nüfusu 5 bin olan Damal ilçemizin 2001 senesinde Japonyada düzenlenen bir yerel kıyafetler yarışmasında Damal Türkmen Bebeği ile birinciliği bulunmaktadır.

Karasal iklimin hüküm sürdüğü bölgede yağışlar bölge ortalamasının altında kaldığı için yaşam şartları daha zor olmaktadır. İlçe merkezinin rakımı 2200 metre iken yaylalarda rakım 2500 metreyi bulmaktadır.

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan Damal da yulaf ve patatesin yanında yem bitkileri de ekilmektedir. İlçe nüfusunun büyük çoğunluğu büyük şehirlerde geçici işçilik yaparak geçinebilmektedir.

İlçede günümüze gelebilen eserler arasında; Seyitören Köyü Kızlar Kalesi, Üçdere Köyünde yıkılmış durumda olan Karanlık Kale ,Otağlı Köyü Gacibe Kalesi ve Çala Manastırı vardır. Konuksever Mahallesinde bulunan tarihi kilise ve Obrucak Köyü içerisinde bulunan anıt mezar da ilgi çekici eserler arasındadır.

En Çok Tercih Edilen Damal Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus