İzmit - Espiye Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Espiye Hakkında

Espiye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Espiye otobüs bileti satan firmaları, Espiye otobüs bilet fiyatları, Espiye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Giresun, Espiye

Tarihi İpek Yolu’nun önemli limanı olan Zefre Limanı’nı da sınırları içerisinde barındıran Espiye, Giresun’un ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin tipik coğrafi özelliklerini barındıran ilçenin arazi yapısı engebelidir. İlçenin iklimi Karadeniz iklimi özellikler göstermektedir. Her mevsim bol yağışlı geçen ilçe bitki örtüsü açısından oldukça zengindir. İlçenin hemen her yer fındık bahçeleri ile kaplıdır. Fındık yetiştiriciliğinin yanında, çay, sebze, meyve ve mısır yetiştiriciliği de bölge halkının tarımsal faaliyetleri arasındadır.  

Espiye ilçesinin turizm açısından en önemli yapısı bölgede uzun süre yaşayan Cenevizliler tarafından inşa edilen ve Zefre Limanı’nı koruyan Andoz Kalesi’dir. 1. Derece arkeolojik sit alanı ilan edilen kale, ilçenin tarihi önemin artıran bir unsurdur. Kaleye ulaşmak için tek bir yol vardır. Andoz Kalesi’nin etrafı surlarla çevrilmiştir. Bazı kısımlarda da kuleler mevcuttur. Ancak zamanla bu surlardan ve kulelerden bir kısmı yıkılmıştır. Andoz otobüs bileti  satın alarak bu tarihi kaleyi ziyaret edebilirsiniz. Kale dışında, Şahinyuva Köyü’ndeki kilise, Harova Köprüsü, Ericek Köprüsü ve Sınır Köprüsü görülmesi gereken yerlerdendir. 

En Çok Tercih Edilen Espiye Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus