İzmit - Giresun Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Giresun Hakkında
Giresun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Karadeniz in en güzel yönlerinden olan, Giresun otobüs bileti satan firmaları, Giresun otobüs bilet fiyatları, Giresun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Giresun

Topraklarının tamamı Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun, güneyde Erzincan ve Sivas, doğuda Trabzon ve Gümüşhane, batıda Ordu illeri ile komşudur. Giresun’un topraklarının üçte biri ormanlarla kaplıdır. Deniz seviyesinden başlayarak 1900 metreye kadar uzanan ormanlar güzel bir görüntüye sahiptir. Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki diğer iller gibi, her mevsim yağış alır Giresun. İç kesimlerde kalan yerlerde ise kışları daha sert geçmektedir. Bölgenin temel ekonomik faaliyeti tarıma dayalıdır. Özellikle fındık yetiştiriciliği en popüler tarımsal etkinliktir. Bölgenin engebeli yapısı sanayileşmenin önündeki en büyük engellerden bir tanesidir. Fındık, ham olarak ihraç edilmekle beraber, bölgedeki birçok tesis yardımıyla işlenerek, kavrulmuş ,un, kırılmış ve yağ şekillerinde de ihraç edilmektedir. 


Giresun’da Gezilecek Yerler

Giresun yayla turizmi açısından oldukça elverişli bir ilimizdir. Bölgede yayla turizminin yanında yaz aylarında denize girmek de mümkündür. Giresun otobüs bileti alarak gezip görebileceğiniz yerlerin listesi şu şekildedir;

·         Giresun Kalesi

·         Seyyid Vakkas Türbesi

·         Giresun Adası

·         Tirebolu Kalesi

·         Bedrama Kalesi

·         Sis Dağı Yaylası

·         Göl Yanı Yaylası

·         Bektaş Yaylası

·         Kale Camisi

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus