İzmit - Haymana Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Haymana Hakkında

Haymana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Haymana otobüs bileti satan firmalarıHaymana otobüs bilet fiyatlarıHaymana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Haymana Ankara


Kaplıcalarıyla ünlü olan Ankara’nın Haymana ilçesi ilin güneyinde yer alır. İlçedeki toprakların 3/2 ‘sini Haymana platosu kaplar. İlçedeki nüfusu Türkmenler ve uygulanan iskân politikası sonucu yerleştirilen Kürt aşiretleri oluşturur. 


Haymana Coğrafi ve Kültürel Özellikleri


İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği 1260 metredir ve karasal iklim ve yüksekliğin etkisi ile sert bir iklim hakimdir. Son yapılan nüfus sayımına göre ilçede 43000’den fazla kişi yaşamaktadır. Haymana ilçede bulunan manevi mekanları, tarihi kalıntıları, yöresel lezzetleri ve dünyanın en iyi termal sularından biri olan Haymana termal suyu ile ünlü bir ilçedir. İlçede bulunan termal su herhangi bir ısı değişikliğine uğramadan vücut ile direkt temasta sorun çıkarmayacak sıcaklık seviyesindedir. Tüm bu güzelliklerine rağmen Haymana termal suyu yerli ve yabancı turistler tarafından yeterli ilgiyi görmüyor maalesef. Hemen Haymana otobüs bileti satın alıp bu güzellikleri geç olmadan tecrübe edebilirsiniz. Haymana’nın termal su konusunda öne çıkmamasında yakınında bulunan ilçelerin (Kızılcahamam gibi) daha popüler olmasının etkileri olabilir. 


Haymana’ya ulaşım

İlçe Ankara merkeze 55 km uzaklıktadır. Ulaşım ağı konusunda herhangi sorun yaşanmayan ilçeye AŞTİ’den saat başı 11 nolu perondan kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Haymana Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus