İzmit - Hendek Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Hendek Hakkında
Hendek Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sakarya´nın en güzel yönlerinden olan, Hendek otobüs bileti satan firmaları, Hendek otobüs bilet fiyatları, Hendek otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sakarya, Hendek

Hendek, Sakarya sınırları içerisindeki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Küçük bir kısmı Karadeniz Bölgesinde, kalan kısmı ise Marmara Bölgesinde yer almaktadır. 1907 senesinde belediye olan Hendek, 1954 yılında ilçe olmaya lâyık görülmüştür. İlçeye bağlı 20 mahalle, 70 köy ve 1 adet belde bulunmaktadır. 2014 ADNKS verilerine göre ilçenin nüfusu 76.664 kişi olarak belirlenmiştir. Meşhur Fransız gezgin Jean-Baptiste Tavernier, Evliya Çelebi´den önce Hendek´i ziyaret etmiştir. İzmit - Sapanca - Ada (pazarı) ve Hendek rotasını takip eden seyyah, seyahatnamesinde yaşadığı hatıralardan bahsetmiştir. Verdiği bilgilere göre Hendek, 17. yüzyılda bir tane kervansarayı olan küçük bir kasaba görünümündedir. Osmanlı Salnamelerine göre bu han/kervansaray Kanuni Sultan Süleyman döneminde yaptırılmıştır. Hendek´in topraklarının azımsanamayacak kadar büyük bir kısmını Hendek Ovası oluşturmaktadır. İlçede, Marmara Karadeniz iklimi arasında bir geçiş iklimi hakimdir. Deniz seviyesinden 175 metre yüksekte olan Hendek, Sakarya ilinin 10 metropol ilçesinden biri olarak değerlendirilmektedir. Marmara Bölgesinde olması sebebiyle Hendek otobüs bileti kolay bir şekilde elde edilebilmektedir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus