İzmit - İpsala Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

İpsala Hakkında

İpsala Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirne’nin en güzel yönlerinden olan, İpsala otobüs bileti satan firmaları, İpsala otobüs bilet fiyatları, İpsala otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Edirne, İpsala

Kuzeybatısında  Meriç, kuzeydoğusunda Uzunköprü, doğusunda ve güneyinde Keşan, güneybatısında ise Enez ilçeleri ile çevrili olan Edirne’ye bağlı İpsala ilçenin en önemli özelliği Türkiye ve  Yunanistan’ı birbirine bağlayan İpsala Gümrük Kapısı. Bu özelliği nedeni ile ticari geçiş noktası olarak da kabul edilir. Tüm bu özellikleri İpsala’ya ulaşımın da ne kadar kolay ve rahat olduğunu göstermektedir Bölgenin diğer geçim kaynağı ise tarımdır. En önemli tarımsal üretimleri ay çiçeği, buğday, şeker pancarı ve domatestir. Ayrıca bölge Hıdrellez etkinliklerinin de merkezlerinden biri. 

İpsala’da Gezilecek Yerler

·         Alaca Mustafa Paşa Camii: Osmanlı döneminden kalan tek ibadethanedir. Osmanlı komutanlarından Alaca Mustafa Paşa, bu bölgeye bir eser kazandırmak istemiş ve kendi adını verdiği bu camiyi yaptırmıştır.

·         Su kemeri: Osmanlı yığma taş işçiliğinin görüldüğü bu kemer, geleneksel kilit taşının kullanılması sayesinde başka bir desteğe gerek kalmamıştır. İpsala  dışındaki başka bir yerde görülmeyen bu su kemerini İpsala otobüs bileti alarak görmeniz mümkün. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus