İzmit - Karaçoban Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Karaçoban Hakkında

Karaçoban Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Karaçoban otobüs bileti satan firmaları, Karaçoban otobüs bilet fiyatları, Karaçoban otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Karaçoban

Erzurum’un güney kısımlarında yer alan ilçenin kuzeyinde Karayazı, batısında Hınıs ilçeleri ve güneyinde Muş bulunmaktadır.  Erzurum’un diğer şehirlere açılan bir bölgesinde bulunması bu ilçeyi önemli bir hale getirmiştir.

İlçe yüzyıllar boyunca Türk, Kürt ve Ermeni halkının beraber yaşadığı bir ilçe konumundadır. Şu an diğer etnik kökenlerden olan halklar yaşamasa da, geçmişinden gelen bu çok kültürlülük ilçede hale görünür haldedir. Diğer halkların kültürel etkileri hala pek çok yerde görülmektedir.

İlçenin kesişim noktasında olması ticareti geliştirmiş olsa da ilçedeki en önemli ekonomik faaliyetler tarım ve hayvancılıktır. En önemli tarım ürünleri buğday, şeker pancarı ve fasulyedir. Verimli toprakların olması ilçede yetiştirilen ürünlerin kalitesini arttırmaktadır. Hayvancılık genel olarak büyükbaş hayvancılık üzerinedir. Ayrıca yetiştirilen bu hayvanlar ilçe dışına da satılmaktadır. İlçenin geçmişinden gelen çok kültürel çeşitlilik, yetiştirilen tarım ürünlerinin kaliteli olmasıyla birleşince geniş bir mutfak kültürü oluşmuştur. Sizin de bu ilçeye geldiğinizde bu yemeklerden tatmanızı öneririz.

Bu ilçeyi görmek istiyorsanız Karaçoban otobüs bileti almanız yeterli.

En Çok Tercih Edilen Karaçoban Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus