İzmit - Kars Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Kars Hakkında

Kars  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kars’ın  en güzel yönlerinden olan, Kars  otobüs bileti satan firmaları, Kars otobüs bilet fiyatları, Kars otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kars’a Nasıl Gidilir?

Kars Türkiye’nin bir kuzeydoğu ilçesidir ve ilçeye bağlı yirmi üç mahalle ile yetmiş köy bulunmaktadır.  Türkiye’nin her yerinden şehre Kars otobüs bileti ile gitmek mümkündür. Kars Türkiye’nin Kafkasya’ya açılan kapısı konumundadır. Şehirde 2004 yılında Azerbaycan başkonsolosluğu açılmıştır. Çoğunluk  dağlık arazi olan şehirde yaylalar oldukça fazladır. Ayrıca dağlık olması ve kuzeydoğuda olması sebebiyle karasal iklim söz konusudur. Kışlar oldukça sert geçmektedir. Hava sıcaklığın -39 dereceyi bulabildiği görülmektedir.  Kaynaklara göre Türkiye’de Kars ilinden daha eski  Türkçe ismine rastlanmadığı görülmektedir.  Şehrin ekonomisi çoğunlukla tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Özellikle otlak alanların çokluğu sayesinde hem büyükbaş hayvancılık hem de küçükbaş hayvancılık gelişmiştir. Şehir hayvan ürünleri ve mandıracılık ile Türkiye’nin dört bir yanına hizmet vermektedir. Arıcılık da şehirde en çok gelir getiren iş alanlarından birisidir. Kars balı tüm Türkiye’de doğallığı, şeker katkısız olması ile oldukça sık tercih edilen bir baldır. Sanayi gelişimi de son yıllarda hızla artan şehirde buna rağmen maalesef iş istihdamı olanakları oldukça azdır. Bu sebeple il özellikle genç nüfustan olmak üzere giderek daha fazla göç vermektedir.  

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus