İzmit - Meram Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Meram Hakkında
Meram Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Meram otobüs bileti satan firmaları, Meram otobüs bilet fiyatları, Meram otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Meram

Meram, Konya´nın merkez ilçeleri arasında yer almaktadır. Konya´nın güneybatı kısmından müteşekkildir. Isparta-Konya, Antalya-Konya, Mersin-Konya, Ankara-Konya ve Adana-Konya gibi beş önemli karayolunun keşisim noktasında bulunduğundan Meram otobüs bileti şehiriçi ulaşımla sağlanmaktadır. Evliya Çelebi, Seyahatnamamesinde Meram´a yer vermiştir. Bu ilçe onu o kadar etkilemiş olmalı ki, gördüğü bahçe, bağ ve bostanlardan bahsederken sürekli ´´Bağ-Meram´´ tamlamasını kullanmıştır. Bağ-ı  Meram, Meram Bağı anlamına gelmektedir. Konya´daki son medrese olan Aziz Pavlus Kilisesi, Meram sınırlarında yer almaktadır. Konya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Tıp Fakültesi Meram´ın sınırları dahilindedir. 2015 TÜİK verilerine göre Meram´ın nüfusu yaklaşık 340 bin kişiden oluşmaktadır. Türkiye´deki metropolitan ilçelerden biridir. Altınpaşa Barajı ve Meram Deresi boyunca çay bahçeleri ve piknik alanları bulunmaktadır. Tamamıyla bir mesire yeri havasına sahip olan Meram, her yıl yerli yabancı pek çok turistin ilgisini çekmektedir. 

Meram´da Gezilecek Yerler

                    80 Binde Devr-i Âlem Parkı

                    Sahip Ata Camii

                    Sahip Ata Müzesi

                    Konya Kapu Camii

                    Ateş Baz-ı Veli Türbesi

                    Lale Döner

                    Akyokuş Parkı

                    Atatürk Anıtı

                    Konya Etnografya Müzesi

                    Amber Reis Camii

En Çok Tercih Edilen Meram Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus