İzmit - Saimbeyli Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Saimbeyli Hakkında

Saimbeyli  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Saimbeyli  otobüs bileti satan firmalarıSaimbeyli otobüs bilet fiyatlarıSaimbeyli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Saimbeyli
 Otobüs Seferleri

Saimbeyli ilçesi adını, Fransız işgalinden ilçeyi kurtaran komutana saygı  mahiyetinde verilmiştir. İlçenin önceki adı Haçin’dir. Adana merkeze 156km. uzaklıktadır.  Adana merkezden Saimbeyli otobüs bileti temin ederek ilçeye ulaşım mümkün olduğu gibi İç Anadolu bölgesine aracılık eden Pozantı sonrası bir diğer Akdeniz ilçesidir. İlçe diğer Adana ilçelerine göre daha az nüfusludur. Ancak diğer Adana ve Çukurova ilçeleri gibi de tarihle dolu bir ilçedir. 

Saimbeyli
´de  Gezilecek Yerler 
Çatak ve Obruk olmak üzere iki önemli yaylası bulunan ilçede yerel halk yaz aylarının kavurucu Akdeniz sıcağından kaçmak için yaylalara çıkmaktadır. Adana merkezden uzak olan ilçe maalesef bu uzaklık etkileriyle çok gelişememiş aynı zamanda zaman içerisinde göç verdiği için de nüfusu da hep az olarak kalmış bir ilçedir.  İlçe Orta Toros Dağları arasında olduğu için kamp yapanların ve dağcıların da sıkça uğradığı bir yerdir. Özellikle her yıl yapılan Kiraz Festivali ile hem yöre halkı hem de turistlere oldukça keyifli anlar geçirmelerini sağlar.

En Çok Tercih Edilen Saimbeyli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus