İzmit - Şiran Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Şiran Hakkında

Şiran  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gümüşhane’nin  en güzel yönlerinden olan, Şiran otobüs bileti satan firmaları, Şiran otobüs bilet fiyatları, Şiran otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Şiran’a Nasıl Gidilir?

Gümüşhane merkezden ya da Şiran’a komşu ilçelerden bölgeye rahatlıkla Şiran otobüs bileti bulabilirsiniz. İlçe, Gümüşhane’nin en eski ilçelerindendir. İlçenin tarihi Bizans Dönemi’ne kadar inmektedir ve Bizanslılar tarafından ilçeye Kherianon ismi verilmiştir. Daha sonra bu isim Türkçe telaffuz ile birleştirilerek Şiran ismini almıştır. Halkın eski kuşağı ise ilçeyi Şeyran olarak çağırır. İlçe 1473 tarihinde ise Osmanlı Devleti hükümranlığına geçmiştir. Erzurum’a olan yakınlığı ile bir dönem Erzurum’un ilçesi olan bölge daha sonra Gümüşhane’ye bağlanmıştır. Bölgede Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu iklimi arasında sayılabilecek bir geçiş iklimi yaşanmaktadır. Tarım ve hayvancılık ise önemli geçim kaynaklarındandır.  Tarımda özellikle meyve ve sebze üretimi, hayvancılıkta ise daha çok keçi, koyun ve manda yetiştiriciliği yapılmaktadır.  En çok üretilen meyve ise elmadır. Ayrıca ilçe halkına iş olanağı sağlayan bir boya fabrikası da bulunmaktadır. Kelkit Çayı oldukça önemli bir su kaynağıdır. Tarım sulamasının büyük bir çoğunluğu buradan karşılanır. Ayrıca ilçede günlük 25 ton kapasitesi olan bir süt fabrikası da bulunmaktadır. Hayvancılığın ne kadar önemli olduğu da bu fabrikadan çıkarılan günlük süt miktarından anlaşılmaktadır. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus