İzmit - Tortum Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Tortum Hakkında

Tortum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Tortum otobüs bileti satan firmaları, Tortum otobüs bilet fiyatları, Tortum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Tortum

Adını ilçede bulunan Tortum Şelalesi’nden alan ilçe, güneyinde Yakutiye ve Aziziye, batısında İspir, doğusunda Narman ve Oltu ilçeleri ile komşudur. İlçenin kuzeyinde ise Artvin bulunmaktadır.

İlçenin en önemli geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Erzurum’un en verimli arazilerinin burada yer alması tarım ürünlerini, en geniş otlakların yine bu arazide olması bölgenin mutfak kültürünü de etkilemiş ve zenginleştirmiştir. Bölgenin en önemli yemeği olan Cağ Kebabı’nın en iyileri bu bölgedeki lokantalarda yapılmaktadır.

Karadeniz Bölgesinde bulunması nedeniyle bölge yeşil alanlarıyla ünlüdür. Erzurum’un en yeşillik ilçesi olan Tortum, çok sayıda mesire ve dinlenme yerine sahiptir. 

Tortum’da Gezilecek Yerler

·         Tortum Şelalesi:  Tortum Çayı üzerinden bulunan ve yaklaşık 50 metre yükseklikteki bu şelale ilçenin en önemli turistik merkezidir. Yerli ve yabancı turistin akın ettiği bu şelaleyi Tortum otobüs bileti alarak yerinde görmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Tortum Çayı debisi ve su miktarı ile rafting yapmaya müsait ender yerlerden biridir. Yerli ve yabancı çok sayıda turist buraya bu sporu yapmaya gelmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Tortum Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus