İzmit - Yozgat Otobüs Bileti

İzmit Hakkında
İzmit Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, İzmit otobüs bileti satan firmaları, İzmit otobüs bilet fiyatları, İzmit otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocaeli, İzmit

Kocaeli ilçesi İzmit, Marmara Bölgesi’nde İzmit Körfezi’nin doğusunda yer alır. Romalılar döneminde ismi Nicomedia olup başkent olmuştur. Süleyman Şah 1075 yılında şehri fethetmiş ve Türk topraklarına katmış ancak tekrar Bizans egemenliğine girmiştir. İlçenin Osmanlı’ya geçişi ise Orhan Bey zamanında olmuştur. İzmit surları, kaleleri ve tersaneleri ve limanı ile tarih boyu büyük bir önem arz etmiştir. 

İzmit Gezilecek Yerler   

Kocaeli’nin en önemli ve tarihi ilçesine İzmit otobüs bileti ile kolayca seyahatinizi sürdürüp ilçeyi gezebilirsiniz.

-          İzmit Surları

-          Eskihisar Kalesi

-          Arızlı Yer altı Mezarları

-          Nymphaion Çeşmesi

-          Gonca Mezar Anıtı

-          Agustos Tapınağı

-          Av Köşkü

-          Hannibal’ın Anıt Mezarı

-          Ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Hereke

-          Kanuni Süleyman Köprüsü

Yozgat Hakkında

Yozgat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İç Anadolunun en güzel yönlerinden olan, Yozgat otobüs bileti satan firmaları, Yozgat otobüs bilet fiyatları, Yozgat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yozgat

Bozok yaylası olarak adlandırılan ve Hitit İmparatorluğu’nun başkenti olan Hattuşaş’a yakın olan Yozgat, yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin ziyaret ettiği bir bölgedir. Yozgat, kuzeyde Çorum, Tokat ve Amasya, güneyde Nevşehir ve Kayseri, doğuda Sivas ve batıda Kırşehir ve Kırıkkale illeriyle çevrelenmiştir. İlçede genel olarak tipik karasal iklim özellikleri görülmektedir. İlçenin en önemli ekonomik faaliyetlerini tarım, hayvancılık ve ormancılık oluşturmaktadır. İlçedeki kurak iklimden dolayı kuru tarım çok fazla gelişmiştir. Tahıl ve baklagiller sıklıkla bu bölgede yetiştirilmektedir. İl genelinde bozkırların yaygın olması küçükbaş hayvancılığın da ekonomiye katkı sağlamasına imkan vermektedir. 

Yozgat’ta Gezilecek Yerler

Yozgat tarihi ve kültürel anlamda birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. 5000 yıllık geçmişi ile bölge açık hava müzesi niteliğindedir. Yozgat otobüs bileti alarak buradaki eserleri ve tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Bu eserlerden bazıları şunlardır;

·         Yozgat Saat Kulesi

·         Basilica Therma

·         Çapanoğlu Camii

·         Kerkenes Harabeleri

·         Yozgat Müzesi

·         Karslıoğlu Konağı

·         Karabıyık Köprüsü

·         Akdağmadeni Ormanları

·         Behremşah Kalesi

·         Yozgat Çamlığı Milli Parkı

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus