İznik Otobüs Bileti

İznik Seferi Yapan Firmalar
İznik Hakkında

İznik Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, İznik otobüs bileti satan firmalarıİznik otobüs bilet fiyatlarıİznik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İznik Bursa


Bursa iline bağlanması ile büyüme ve ilerleme kaydeden İznik’te son yapılan nüfus sayımlarına göre 45000 kişi yaşamaktadır. 


İznik Kültürel Özellikleri

İlçenin ismi hakkında farklı yorumlar yapılmaktadır. İsmin Rumcadan geldiği ve Rumca da İsnikea yani sur içinde olan anlamında olduğu söylenir. Tarihi geçmişine bakıldığında milattan önce 2500 yıllarına kadar dayanan bir tarihi vardır.  Bu süreçte ilçede Yunanlar, Makedonlar, Persler; Bizanslılar son olarakta Osmanlıların egemenliğine girilmiştir. Böyle köklü bil geçmişi olan ilçenin isminin Rumcadan gelme ihtimali yüksek olarak görünüyor, isim Türkçeye geçerken İznik olarak geçmiştir. Mimari yapısı ilçenin geleceğini ön plana çıkarıp ayrıcalıklı bir konuma gelemsini ve dikkatleri üzerine çekmesini sağlamaktadır. Satın aldığınız İznik otobüs bileti ile ilçeyi ziyaret edebilirisiniz. 

İznik’e nasıl gidilir?

 İlçeye ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Merkez ili Bursa’ya sadece 77 km olan ilçeye Bursa otogardan kalkan otobüs seferleri ile rahatlıkla ulaşabilirisiniz.

En Çok Tercih Edilen İznik Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus