Kadışehri Otobüs Bileti

Kadışehri Seferi Yapan Firmalar
Kadışehri Hakkında

Kadışehri Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Kadışehri otobüs bileti satan firmaları, Kadışehri otobüs bilet fiyatları, Kadışehri otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yozgat,
Kadışehri

Kadışehri, Yozgat ilinin ilçelerinden bir tanesidir. İlçe, doğuda Tokat ve Sivas illeri, batıda Çekerek, güneyde Saraykent ve Akdağmadeni, kuzeyde ise Tokat’ın Zile ilçeleri ile komşudur. İlçenin içinden Yeşilırmak’ın bir kolu olan Çekerek Irmağı geçmektedir. Ancak bu ırmak bölgedeki tarım arazilerinin sulanmasında yetersiz kalmaktadır. Tipik karasal iklim özellikleri görülen Kadışehri ilçesinde, yer yer Karadeniz iklimi de egemen olabilmektedir. Yüksek yaylalar hariç yaz mevsimi oldukça sıcak geçmektedir. Kışlar ise yağışlı ve soğuktur. İlçe ekonomisi tarım ağırlıklı olmak üzere hayvancılıkla da desteklenmektedir. Kuru tarımın yoğunlukla yapıldığı ilçede tahıl ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede kurulan hayvan pazarları, bölge il ve ilçelerden birçok kişiyi bölgeye çekmektedir. Bu hayvan pazarı ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Sanayi anlamında çok fazla gelişememiş olan ilçede 1 adet un fabrikası faaliyet göstermektedir. İlçede 35 işletmenin yer aldığı bir küçük sanayi sitesi de bulunmaktadır.

Kadışehri ilçesinde tarihi ve kültürel anlamda ziyaret edilebilecek bir eser bulunmamaktadır. Ancak Çatal Hüyük ve Yassı Hüyük isminde iki adet tarihi sit alanı mevcuttur. Kadışehri otobüs bileti alarak bu ilçeyi gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Kadışehri Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus