Kağıthane Otobüs Bileti

Kağıthane Seferi Yapan Firmalar
Kağıthane Hakkında

Kağıthane Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Kağıthane otobüs bileti satan firmaları, Kağıthane otobüs bilet fiyatları, Kağıthane otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul, Kağıthane

Kağıthane, kuzeyinde Sarıyer, güneyinde Beyoğlu, batısında Eyüp, doğusunda Şişli ile komşu olan, İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan 400 binden fazla nüfusu olan bir ilçedir. Adını eski kağıt imalathanelerinin bu bölgede yer almasından almaktadır. Zengin bir geçmişi olan bu ilçeyi, Kağıthane otobüs bileti alarak yerinde görmek mümkün. İlçe engebeli araziler, dereler ve vadiler arasına kurulmuştur. Bu özellikleri ilçenin doğal güzelliklerini yansıtmaktadır. 

Kağıthane’de Gezilecek Yerler

·         Sadabad Sarayları: Osmanlı’nın ilk büyükelçisi olan Mehmet Çelebi’nin Kağıthane deresinin kenarına Paris saray ve bahçelerinden esinlenerek yaptırdığı yazlık saraylardır. Açılış töreninde şairler buraya “uğurlu yer” anlamına gelen sadabad demiştir.

·         Kağıthane Köyü: Köy ve civarında yapılmış kazılar sonucunda bölgenin tarihinin Bizans’a kadar uzadığı görülmektedir. Arkeolojik kazılar sonucunda  bölgede mezar taşları ve antik çağa ait mabed bulunmuştur.

·         İmrahor Çeşmesi: Kağıthane’de günüme kalan en eski yapı olma özelliğini gösteren bu çeşme, klasik türk sanatının en güzel örneklerini sergileyen bir eser olması büyük önem taşımaktadır.

En Çok Tercih Edilen Kağıthane Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus