Kahramanmaraş - Adıyaman Otobüs Bileti

Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Akdeniz Bölgesinin en güzel yönlerinden olan, Kahramanmaraş otobüs bileti satan firmaları, Kahramanmaraş otobüs bilet fiyatları, Kahramanmaraş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kahramanmaraş

Ahir Dağı eteklerine kurulmuş olan Kahramanmaraş, genel olarak engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Genel olarak Akdeniz iklimi egemen olmakla beraber, 3 bölgede yer almasından dolayı farklı iklim özellikleri görülebilmektedir. Akdeniz bölgesinde kabul edilmesinin sebebi, Kahramanmaraş’ın merkezinin bu bölge sınırları içerisinde yer almasıdır. Kahramanmaraş’ta sanayi oldukça gelişmiştir. Bölgede iki adet özel iki adet de resmi olmak üzere toplam dört adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. Özellikle iplik ve tekstil sanayisinde ülke sınırlarını aşan bir üne sahiptir. Bölgeye hem kara hem de demir yolu ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca bölgedeki havaalanı da aktif olarak faaliyet göstermektedir. Kahramanmaraş dondurması ile herkes tarafından bilinmektedir. Tüm ülke genelinde “Maraş Dondurması” satılmaktadır. 

Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş, tarihi ve kültürel bakımdan oldukça zengin bir coğrafyada bulunmaktadır. Bölgede ziyaret edilebilecek oldukça fazla yer vardır. Kahramanmaraş otobüs bileti alarak ziyaret edebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır;

·         Cami-i Kebir

·         Eshab-ı Keyf Külliyesi

·         Malik Ejder Türbesi

·         Hatuniye Camii (Şems Hatun Camii)

·         Taş Medrese

·         Tarihi Maraş Konakları

·         Taş Köprü

·         Germenicia Antik Kenti

Adıyaman Hakkında

Adıyaman il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Adıyaman il merkezi otobüs bileti satan firmalarıAdıyaman il merkezi otobüs bilet fiyatlarıAdıyaman il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan nüfusu yaklaşık 600.000 olan bir ildir. Yerleşimin eski adı Hısnımansûr’dur. Adıyaman’ın tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Hitit uygarlığından beri bu bölgede yerleşim görülmektedir. 1923’ten 1954 yılına kadar Malatya’nın bir ilçesi olarak kalan Adıyaman, 1954’te il olmuştur. Atatürk Barajı’nın büyük bir kısmı Adıyaman’ın sınırları içerisinde bulunur.


Adıyaman’a Nasıl Gidilir?

Güneydoğu’nun ilgi gören illerinden biri olan Adıyaman’a ulaşım aslında oldukça kolaydır. Adıyaman otobüs bileti satın aldığınız takdirde buraya düzenlenen çok sayıda otobüs seferinden birinden faydalanabilirsiniz.


Adıyaman’da Gezilecek Yerler

Eski ve tarihi bir şehir olan Adıyaman’da görülecek yerler de epey fazladır. Bunların başında Nemrut Dağı’nın geldiğini söylemek mümkündür. Yalnızca güneşin doğuşunu ve batışını izlemek için bile gidebilecek bir yer olan Nemrut için bile Adıyaman’a gitmeye değer. Burada bulunan Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve kutsal alanlar da yine gidip görebileceğiniz yerlerdendir. Ayrıca Adıyaman Kalesi (Hısn-ı Mansur), Cendere köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Perre Antik kenti, Oturakçı pazarı, Çelikhan içmesi ve Gümüşkaya mağarası da yine mutlaka görmek isteyeceğiniz yerlerden olmalı.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus