Kahramanmaraş Otobüs Bileti

Kahramanmaraş Seferi Yapan Firmalar
Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Akdeniz Bölgesinin en güzel yönlerinden olan, Kahramanmaraş otobüs bileti satan firmaları, Kahramanmaraş otobüs bilet fiyatları, Kahramanmaraş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kahramanmaraş

Ahir Dağı eteklerine kurulmuş olan Kahramanmaraş, genel olarak engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Genel olarak Akdeniz iklimi egemen olmakla beraber, 3 bölgede yer almasından dolayı farklı iklim özellikleri görülebilmektedir. Akdeniz bölgesinde kabul edilmesinin sebebi, Kahramanmaraş’ın merkezinin bu bölge sınırları içerisinde yer almasıdır. Kahramanmaraş’ta sanayi oldukça gelişmiştir. Bölgede iki adet özel iki adet de resmi olmak üzere toplam dört adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. Özellikle iplik ve tekstil sanayisinde ülke sınırlarını aşan bir üne sahiptir. Bölgeye hem kara hem de demir yolu ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca bölgedeki havaalanı da aktif olarak faaliyet göstermektedir. Kahramanmaraş dondurması ile herkes tarafından bilinmektedir. Tüm ülke genelinde “Maraş Dondurması” satılmaktadır. 

Kahramanmaraş’ta Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş, tarihi ve kültürel bakımdan oldukça zengin bir coğrafyada bulunmaktadır. Bölgede ziyaret edilebilecek oldukça fazla yer vardır. Kahramanmaraş otobüs bileti alarak ziyaret edebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır;

·         Cami-i Kebir

·         Eshab-ı Keyf Külliyesi

·         Malik Ejder Türbesi

·         Hatuniye Camii (Şems Hatun Camii)

·         Taş Medrese

·         Tarihi Maraş Konakları

·         Taş Köprü

·         Germenicia Antik Kenti

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus