Kahramanmaraş - Tekirdağ Uçak Bileti

Tek Yön - Gidiş Dönüş
Yetişkin
(18 yaş ve üstü)
Öğrenci
(12 - 24 yaş)
Çocuk
(2 - 11 yaş)
Bebek
(2 yaş altı)
Yaşlı
(65 yaş üstü)
TAMAM

 

Kahramanmaraş Hakkında

En Ucuz Kahramanmaraş Uçak Bileti 

Kahramanmaraş uçak bileti satan firmaları, Kahramanmaraş uçak bilet fiyatları,  Kahramanmaraş uçak sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr den öğrenebilir ve online uçak biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Sık ve düzenli yolculuk yapıyorsanız www.biletim.com.tr ile uçuş harcamalarınızda ciddi oranda tasarruf sağlayabilirsiniz

 

Kahramanmaraş Havalimanı

Kahramanmaraş Havalimanı´nın şehre uzaklığı 5 km`dir. 07x25 pisti 2300x45 boyutunda olup kompozit kaplamadır. Yolcuya açık alanlar 540 m2 olup otopark araç kapasitesi 40 dır.

Kahramanmaraş’ın Gaziantep-Pazarcık çevre yolu üzerinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 kilometre mesafede bulunuyor. Kent ulaşımı için önemli bir yere sahip olan Kahramanmaraş Havalimanı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Yeşil Kuruluş Belgesi almaya hak kazanan havalimanlarından biri.

 

İstanbul ve Ankara ile karşılıklı seferleri olan Kahramanmaraş Havalimanı’ndan şehir merkezine farklı ulaşım seçenekleri olmakla birlikte şehir merkezinden havalimanına gitmek için de alternatifleriniz mevcut..

 

Kahramanmaraş Hakkında

Kahramanmaraş, eski ve halk arasındaki adıyla Maraş, Türkiye´nin bir ili ve en kalabalık on sekizinci şehri.


Doğu Akdeniz´de bulunan Kahramanmaraş, Başkonuş  ve Yavşan yaylaları, Kapıçam Tabiat Parkı, Körçoban Tabiatı Koruma alanı, mağaraları, barajları, akarsuları, göllleri, dağları, Germanicia Mozaikleri, Eshab-ı Keyf Külliyesi, kaleleri, tarihi camileri ve çarşıları, geleneksel el sanatları, yöresel mutfağı ve coğrafi işaret olarak da tescil edilmiş olan tarhanası, pul biberi, dondurması gibi değerleri ile alternatif turizm açısından önemli bir potansiyele sahiptir.

  

Kahramanmaraş, Akdeniz iklim kuşağında olmakla beraber Orta Anadolu ve Doğu Anadolu iklim kuşaklarıyla sınır teşkil etmektedir. Denize uzaklık ve yükselti nedeniyle değişikliğe uğramış karasallaşmış bir Akdeniz iklim tipi egemendir. Güney illerimize göre daha serindir. Berit, Engizek, Binboğa, Nur Dağı ve Ahır Dağı önemli yükseltilerdendir. Kahramanmaraş, Elbistan ve Göksun Ovaları ilin önemli ovalarıdır. Ceyhan Nehri il sınırları sınırları içinde doğmaktadır. Kahramanmaraş akarsu ve kaynak suları bakımından zengin bir görünüm teşkil etmektedir.


Gezilecek Yerler;


Kahramanmaraş Kalesi


Kahramanmaraş Müzesi

Eshab-ı Keyf Mağarası

Döngel Mağarası

Mercimek Tepe

Başkonuş YaylasıTekirdağ Hakkında

En Ucuz Tekirdağ Uçak Bileti 

Tekirdağ uçak bileti satan firmaları, Tekirdağ uçak bilet fiyatları, Tekirdağ uçak sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr den öğrenebilir ve online uçak biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı

Tekirdağ Çorlu Havalimanı, 1998 yılında hizmete girmiştir. Trakya bölgesinde aktif olarak yolcu taşımacılığı yapılan tek havalimanı. Çorlu ilçesinin doğusunda yer alan havalimanı ilçe merkezine 15 km mesafededir

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi, kayıp eşya, ankesörlü telefonlar, mescit, danışma gibi yerlerin yanı sıra kafe ve büfe gibi yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz ve çeşitli hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz duty free mağaza bölümleri de mevcut.

Taksi, Otobüs, Araç Kiralama, Yolcu Servisi ile havalimanına ulaşmak mümkün.

Tekirdağ Gezilecek Yerler

Marmara Bölgesi´nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Tekirdağ, özellikle yaz aylarında tatilcilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Doğal güzellikleri, sahilleri ve tarihi mekanları ile keşfedilmeyi bekleyen pek çok zenginliğe sahip olan Tekirdağ´a bir seyahat planlıyorsanız eğer, sizler için hazırladığımız Tekirdağ gezilecek yerler listemize göz atmayı unutmayın.

 • Rakoczi Müzesi: Macar Prensi Rakoczi´nin hayatının son yıllarını geçirdiği ev olan Rakoczi Müzesi, Klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyor. Macaristan hükümeti tarafından satın alınıp müzeye dönüştürülen Rakoczi Müzesi, Tekirdağ gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalı.
 • Namık Kemal Evi: Ünlü Şair Namık Kemal´in ölümünün ardından, okullar, belediye ve halk tarafından gönüllü yaptırılan Namık Kemal Evi, Tekirdağ´da ziyaret etmeniz gereken müzelerden biri.
 • Tekirdağ Şehitler Abidesi: Şehrin turizmini hareketlendiren bölgeler arasında bulunan Tekirdağ Şehitler Abidesi, Tekirdağ´ın fethi sırasında şehit düşen askerlerimiz anısına 1949 yılında yaptırılmış.
 • Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi: Yıllarca küçük bir salonda sergilenen, 1967 yılında ziyaretçilerine kapısını açan Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, zaman içerisinde koleksiyonların artmasıyla bir hayli zenginleşmiş. Tekirdağ´a gittiğinizde mutlaka müzeyi ziyaret edin.
 • Çorlu Kalesi: Tekirdağ´ın Çorlu ilçesinde yer alan Çorlu Kalesi, tahminen VI. yüzyıla ait bir eser. Tarihi bir değere sahip olan Çorlu Kalesi´nin günümüze kadar yalnızca kalıntıları gelebilmiş.
 • Hora Feneri: Tekirdağ´ın Şarköy ilçesine 20 km mesafede yer alıyor Hora Feneri. Hoşköy´ün girişinde her geleni karşılayan fener, 1861 yılından beri aktif olarak kullanılıyor.
 • Eriklice Köyü: Tatil için yakın ve uygun yerlerden biri olan Eriklice Köyü, Tekirdağ´ın Şarköy ilçesine bağlı. Küçük, sıcak ve sessiz yapısı ile Eriklice Köyü, Tekirdağ´ın görülesi yerlerinden.
 • Uçmakdere: Tekirdağ´a yolunuz düştüğünde mutlaka uğramanız gereken şirin bir köy Uçmakdere. Özellikle akşam yemeği için çok sayıda restoran alternatifi bulunuyor. Yemyeşil doğası da cabası.
 • Şarköy: Tekirdağ´ın Marmara Denizi kıyısına sahili olan Şarköy, özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Şarköy´e gitmişken, enfes üzümlerinden tatmayı unutmayın.
 • Hoşköy: Şarköy´e 16 km mesafede yer alan Hoşköy, tarihi yapıları ile şehrin turistik bölgelerinden biri.
 • Mirliva Hüseyin Paşa Camii: Bölgenin en eski camilerinden biri olan Mirliva Hüseyin Paşa Camii, ters T planlı olarak 1498 yılında yapılmış.
 • Rüstem Paşa Camii: Tekirdağ gezilecek yerler listenizde bulunması gereken camilerden biri olan Rüstem Paşa Camii, Mimar Sinan tarafından, Kanuni Sultan Süleyman´ın sadrazamlarından ve damadı Rüstem Paşa adına yapılmış.
 • Kumbağ: İstanbul´a yakın olmasıyla ünlenen Kumbağ, güzel plajlarıyla yaz aylarının vazgeçilmezlerinden. Özellikle sıcak havalarda denize girmek için Kumbağ´a gelebilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus