Kalecik Otobüs Bileti

Kalecik Seferi Yapan Firmalar
Kalecik Hakkında

Kalecik Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Kalecik otobüs bileti satan firmalarıKalecik otobüs bilet fiyatlarıKalecik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kalecik Ankara


Ankara’nın kuzeydoğusunda yer alan, tarihi M.Ö 4000’lere kadar uzanan, Malazgirt zaferine kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan ilçesi Kalecik, sonrasında ise bir Türk yurdu olmuştur. 


Kalecik coğrafi ve kültürel özellikleri

İlçenin coğrafi konumuna baktığımızda deniz seviyesinden yüksekliğinin 750 metre olduğunu ve karasal iklim şartlarının geçerli olduğunu görüyoruz. Sürekli göç veren ilçenin nüfusu 24000’lerden 13000’lere kadar düşmüştür. Tarım ve hayvancılık başlıca gelir kaynağı olan ilçede tarım alanlarının sulanması Kızılırmak’tan pompaj sistemi ile alınarak yapılmaktadır. Göçlerin devam etmesi düzenli olarak işsizlik sorunu ile karşılaşılmasını sağlıyor. İlçenin Ankara’ya olan uzaklığı göçler için destekleyici bir sebep olarak görülebilir. Bu sorunun ortadan kalkması için ilçeye istihdam imkânı sağlayacak firmaların yatırım yapması ve teşvik edilmesi gerekmektedir. İlçede 17. ve 18. Yüzyılda yoğun olarak yapılan kumaş dokumacılığı ve tabakcılık gibi el işleri günümüzde maalesef devam ettirilemiyor. İlçede merkezi bir konumu olan Kalecik Kalesi Roma imparatorluğundan kalan bir tarihi yapıdır. Hale gezilebilir seviyedeki Kalecik Kalesini ziyaret için sitemizden temin ettiğiniz Kalecik otobüs bileti ilçeye gidip kaleyi gezebilirsiniz. 

Kalecik’e ulaşım

Ankara şehir merkezine 72 km olan Kalecik’e EGO 490 kalecik ulus hattını kullanarak toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kalecik Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus