Karabük - Amasra Otobüs Bileti

Karabük Hakkında

Karabük Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Türkiye’nin en güzel yönlerinden olan, Karabük otobüs bileti satan firmalarıKarabük otobüs bilet fiyatlarıKarabük otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Karabük


Karabük Türkiye’nin kuzeyinde Karadeniz bölgesinde bulunur, 2013 nüfus sayımlarına göre ilde yaşayan kişi sayısı 230000 kişi civarıdır. İlçenin tarihini incelediğimizde bulunduğu konum itibari ile yazısız kültür dönemini aydınlatacak pek çok höyük ve Tümülüs barındırdığını gereken bilimsel çalışmalar yapıldığı taktirde daha detaylı bilgilere ulaşılabileceğini fark ediyoruz. Elde edilen bilgiler ışığında ilin tarihi M.Ö 2500’llü yıllara kadar inmektedir. Karabük Frig, Helenistik dönem, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt zaferinden sonra Türkleşmeye başlayan il sonraki süreçlerde Osmanlı ile büyük önem taşıyan merkezlerden biri olmuş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Karabük 1995 yılında il statüsüne alınmıştır. İlin sosyal yapısını genel itibari ile sanayileşme ile gelen fabrikaların oluşturduğu istihdam ile bölgeye yerleşen işçi sınıfı aileleri oluşturmaktadır. Sitemizden satın aldığınız Karabük otobüs bileti ile sınırları içerisinde bulunan çok sayıdaki yayla, kanyon, mağara, akarsu ve göl gibi doğal güzelliklerini gezebilir, yöreye ait tatları keşfedebilirsiniz. 


Karabük’e nasıl gidilir?

Karabük’e İstanbul, Ankara gibi merkez illerden direk ya da diğer illerden aktarma ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Amasra Hakkında
Amasra Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bartın ilimizin en güzel yörelerinden olan, Amasra otobüs bileti satan firmaları, Amasra otobüs bilet fiyatları, Amasra otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Amasra Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Türkiye’nin en güzel coğrafyasına sahip ve bir turizm cenneti mahiyetinde olan Amasra denize doğru uzanmış bir burun ve bu burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koyu ile 3000 yıllık bir tarihe sahip şirin bir ilçemizdir. İlçede turizm plajlarının yanında kendine özgü balık lokantaları, otelleri ve ev pansiyonları ile aktif bir rol almaktadır.

Fatih Sultan Mehmet’in kendisi tarafından birebir fethedilen, ve şehre hakim bir yamaçta bu güzelliği görünce hayran olduğu dile getirilen Amasra ilçesi, Osmanlılar tarafından özel olarak oraya yerleştirilen Kıpçak türklerinin yurdu haline gelmiştir. Şehrin ilk sahibinin ise Amazonlar olduğu rivayet edilir.

Meşhur Amasra Kalesi Cenevizlilerden kalan bir tarihi eserdir ve günümüzde müze olarak ziyaretçilerine hizmet etmeye devam etmektedir.

Amasra’da her Salı ve Cuma günü kurulan ve şehrin kadınlarının organik ürünlerini satışa sunduğu Galla Pazarı bulunmaktadır. Bu Pazar 200 yıllık bir geleneğin devamı niteliğindedir. Ayrıca el sanatları ürünlerinden olan Tel Kırma ve Çekicilik,  balıkçılığın yanında şehrin en önemli geçim kaynaklarındandır.

En Çok Tercih Edilen Amasra Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus