Karabük - Milas Otobüs Bileti

Karabük Hakkında

Karabük Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Türkiye’nin en güzel yönlerinden olan, Karabük otobüs bileti satan firmalarıKarabük otobüs bilet fiyatlarıKarabük otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Karabük


Karabük Türkiye’nin kuzeyinde Karadeniz bölgesinde bulunur, 2013 nüfus sayımlarına göre ilde yaşayan kişi sayısı 230000 kişi civarıdır. İlçenin tarihini incelediğimizde bulunduğu konum itibari ile yazısız kültür dönemini aydınlatacak pek çok höyük ve Tümülüs barındırdığını gereken bilimsel çalışmalar yapıldığı taktirde daha detaylı bilgilere ulaşılabileceğini fark ediyoruz. Elde edilen bilgiler ışığında ilin tarihi M.Ö 2500’llü yıllara kadar inmektedir. Karabük Frig, Helenistik dönem, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt zaferinden sonra Türkleşmeye başlayan il sonraki süreçlerde Osmanlı ile büyük önem taşıyan merkezlerden biri olmuş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Karabük 1995 yılında il statüsüne alınmıştır. İlin sosyal yapısını genel itibari ile sanayileşme ile gelen fabrikaların oluşturduğu istihdam ile bölgeye yerleşen işçi sınıfı aileleri oluşturmaktadır. Sitemizden satın aldığınız Karabük otobüs bileti ile sınırları içerisinde bulunan çok sayıdaki yayla, kanyon, mağara, akarsu ve göl gibi doğal güzelliklerini gezebilir, yöreye ait tatları keşfedebilirsiniz. 


Karabük’e nasıl gidilir?

Karabük’e İstanbul, Ankara gibi merkez illerden direk ya da diğer illerden aktarma ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Milas Hakkında

Milas Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Muğla’nın en güzel yönlerinden olan, Milas otobüs bileti satan firmaları, Milas otobüs bilet fiyatları, Milas otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Milas İlçesi Hakkında Bilgiler

Milas, Sodra Dağı’nın eteklerinde kendi adıyla anılan ova üzerinde kurulmuş. Her ne kadar koruma altına alınsa da yıpranmış görünen, geleneksel Türk Mimarisi’nin özelliklerini taşıyan pek çoğu iki katlı ahşap olan Milas evlerinin bacaları kimi dikdörtgen, kimilerinin beli ince, kimileri ise ikiz kuleli ve bazılarının üzerinde süsleme sanatının güzel örneklerini de görebilirsiniz. 

Milas İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Kıyıkışlacık, Muğla ilinin Milas ilçesine bMilas bir köydür. Kıyıkışlacık köyü Milas ilçesinde, Güllük Körfezi sahil şeridinde, Güllük beldesinin tam karşısında yer alan büyük bir köydür. Dünyaca ünlü İasos harabeleri Kıyıkışlacık köyünün içindedir. Bu nedenle ve sahil şeridinde oluşu ile önemli bir turizm potansiyeli bulunmaktadır.

Ören (Keramos) Milas’a 45 km mesafededir. Son yıllarda iç ve dış turizmde Ören, sesini duyurmaya başlamıştır. Ören’de sahil boyunca 2 katlı bahçeli evler, küçük otel ve pansiyonlar sıralanır. Ören deniz turizminin yanı sıra yamaç paraşütçülüğü ile de tanınmaya başlamıştır. Yüksekliği 640 metre olan Kocadağ zirvesinde bulunan paraşüt atlama pisti 12 ay yamaç paraşütü yapmaya uygundur. Ören de dağcılık ve trekking gibi doğa sporlarını yapmak da mümkündür.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus