Karabük - Rize Otobüs Bileti

Karabük Hakkında

Karabük Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Türkiye’nin en güzel yönlerinden olan, Karabük otobüs bileti satan firmalarıKarabük otobüs bilet fiyatlarıKarabük otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Karabük


Karabük Türkiye’nin kuzeyinde Karadeniz bölgesinde bulunur, 2013 nüfus sayımlarına göre ilde yaşayan kişi sayısı 230000 kişi civarıdır. İlçenin tarihini incelediğimizde bulunduğu konum itibari ile yazısız kültür dönemini aydınlatacak pek çok höyük ve Tümülüs barındırdığını gereken bilimsel çalışmalar yapıldığı taktirde daha detaylı bilgilere ulaşılabileceğini fark ediyoruz. Elde edilen bilgiler ışığında ilin tarihi M.Ö 2500’llü yıllara kadar inmektedir. Karabük Frig, Helenistik dönem, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt zaferinden sonra Türkleşmeye başlayan il sonraki süreçlerde Osmanlı ile büyük önem taşıyan merkezlerden biri olmuş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Karabük 1995 yılında il statüsüne alınmıştır. İlin sosyal yapısını genel itibari ile sanayileşme ile gelen fabrikaların oluşturduğu istihdam ile bölgeye yerleşen işçi sınıfı aileleri oluşturmaktadır. Sitemizden satın aldığınız Karabük otobüs bileti ile sınırları içerisinde bulunan çok sayıdaki yayla, kanyon, mağara, akarsu ve göl gibi doğal güzelliklerini gezebilir, yöreye ait tatları keşfedebilirsiniz. 


Karabük’e nasıl gidilir?

Karabük’e İstanbul, Ankara gibi merkez illerden direk ya da diğer illerden aktarma ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Rize Hakkında
Rize Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Rize´nin en güzel yönlerinden olan, Rize otobüs bileti satan firmaları, Rize otobüs bilet fiyatları, Rize otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Rize, Türkiye

Rize, Karadeniz´de yer alan ilçelerimizden biridir. Ülkemizin kuzeydoğusunda yer alır. Sahili vardır. Batıda Artvin ve Trabzon, güneybatıda Bayburt, güneyde ise Erzurum´la komşudur. Özellikle Erzurum´la arasındaki ilişki çok kuvvetlidir. Zira pek çok Rizeli, iş olanaklarının darlığı nedeniyle memleketlerinden göçmeyi tercih ederek hayatlarını Erzurum´da sürdürmeye karar vermişlerdir. İstatistiklere göre Türkiye´nin en çok yağış alan şehri Rize´dir. Şehrin en önemli ekonomik unsuru çaydır. Bunun yanı sıra son yıllarda kivi yetiştiriciliği de ivme kazanmıştır. Rize´de yaz mevsimleri ılık, kış ve sonbahar mevsimleri ise bol yağışlı geçmektedir. Rize otobüs bileti Türkiye´nin hemen her noktasında bulunabilir. 2015 yılında yer alan verilere göre, Rize nüfusu 328 bin 979 kişiden oluşmaktadır. Şehir, Türkiye´nin her bölgesinden ziyaret edilmektedir. Tarihi, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle Rize, her mevsim ziyaret edilebilecek türden bir Türk şehridir. 

Rize´de Görülecek Yerler

                    Çamlıhemşin Fırtına Deresi

                    Botanik-Ziraat Çay Bahçesi

                    Palovit Şelalesi

                    Rize Kalesi

                    Taka Rafting

                    Rize Müzesi

                    Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi

                    Sendagez

                    Pileki Mağarası

                    Kız Kalesi

                    Ayder Yaylası

                    Andon

                    Zil Kalesi

                    Dağmaran

                    Anzer Yaylası 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus