Karaçoban Otobüs Bileti

Karaçoban Seferi Yapan Firmalar
Karaçoban Hakkında

Karaçoban Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Karaçoban otobüs bileti satan firmaları, Karaçoban otobüs bilet fiyatları, Karaçoban otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Karaçoban

Erzurum’un güney kısımlarında yer alan ilçenin kuzeyinde Karayazı, batısında Hınıs ilçeleri ve güneyinde Muş bulunmaktadır.  Erzurum’un diğer şehirlere açılan bir bölgesinde bulunması bu ilçeyi önemli bir hale getirmiştir.

İlçe yüzyıllar boyunca Türk, Kürt ve Ermeni halkının beraber yaşadığı bir ilçe konumundadır. Şu an diğer etnik kökenlerden olan halklar yaşamasa da, geçmişinden gelen bu çok kültürlülük ilçede hale görünür haldedir. Diğer halkların kültürel etkileri hala pek çok yerde görülmektedir.

İlçenin kesişim noktasında olması ticareti geliştirmiş olsa da ilçedeki en önemli ekonomik faaliyetler tarım ve hayvancılıktır. En önemli tarım ürünleri buğday, şeker pancarı ve fasulyedir. Verimli toprakların olması ilçede yetiştirilen ürünlerin kalitesini arttırmaktadır. Hayvancılık genel olarak büyükbaş hayvancılık üzerinedir. Ayrıca yetiştirilen bu hayvanlar ilçe dışına da satılmaktadır. İlçenin geçmişinden gelen çok kültürel çeşitlilik, yetiştirilen tarım ürünlerinin kaliteli olmasıyla birleşince geniş bir mutfak kültürü oluşmuştur. Sizin de bu ilçeye geldiğinizde bu yemeklerden tatmanızı öneririz.

Bu ilçeyi görmek istiyorsanız Karaçoban otobüs bileti almanız yeterli.

En Çok Tercih Edilen Karaçoban Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus