Karakoçan Otobüs Bileti

Karakoçan Seferi Yapan Firmalar
Karakoçan Hakkında
Karakoçan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Elazığ’ın en güzel ilçelerinden biri olan, Karakoçan otobüs bileti satan firmaları, Karakoçan otobüs bilet fiyatları, Karakoçan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Elazığ, Karakoçan

Karakoçan, 1936 yılında Cumhuriyet döneminde kurulmuş olup, doğal güzellikler yönünden çok zengin bir alana sahip olan ilçede Golan Kaplıcaları meşhurdur. İlçenin en eski yerleşim merkezi, Osmanlı Dönemindeki OHİ Bucağı`na bağlı Tepe Köyü`dür. İnşaat kazılarında çanak - çömlek ve süs eşyalarının içinde bulunduğu mezarlara rastlanmıştır. Karakoçan’da tarihi yönden önem taşıyan birçok yerleşim birimi olarak Mazgirt ilçesi (Tunceli) sınırını teşkil eden Peri çayı üzerinde inşa edilmiş olan ve Karakoçan’a 12 km uzaklıkta bulunan Bağin Kalesi gösterilebilir. 

Karakoçan Gezilecek Yerler

Elazığ’dan otobüs ile ulaşabileceğiniz Karakoçan’da şifa kaynağı Golan Kaplıcalarını ziyaret etmelisiniz. Peri çayının güzelliklerini keşfedip, Bağın Kalesi’nin tarihine tanıklık etmelisiniz. Karakoçan ilçe merkezinde Güzelbaba Ormanı, Beyaz Çeşme Mesire Yeri ve Kalecik Barajı Çamlığı da ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır.

En Çok Tercih Edilen Karakoçan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus