Karakoyunlu Otobüs Bileti

Karakoyunlu Seferi Yapan Firmalar
Karakoyunlu Hakkında
Karakoyunlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Iğdır ilimizin en güzel yörelerinden olan, Karakoyunlu otobüs bileti satan firmaları, Karakoyunlu otobüs bilet fiyatları, Karakoyunlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Karakoyunlu Tarihi, Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Doğusu Aralık ilçesi, kuzeyi Ermenistan, batısı Iğdır Merkez, güneyi ise Büyük Ağrı Dağı´nın Iğdır’a bakan yamaçları ile çevrili olan Karakoyunlu ilçesi 269 metre kare yüz ölçümü ile Türkiye’nin en küçük ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin toplam nüfusu 13 bin dolaylarındadır. Iğdır il Merkezi´ne 15 km uzaklıkta bulunan ilçe M.Ö. 900’lü yıllardan itibaren birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 1380 yılında tarihteki Karakoyunlu devleti tarafından ele geçirilen ilçenin ismi de buradan gelmektedir.

İklimi Doğu Anadolu´dan farklı olduğu için pamuk gibi sıcak iklim ürünleri yetiştirilmektedir. Mikro-klima karakteri gösterdiğinden yazlar sıcak, kışlar ılık geçer. En düşük ısı Şubat ayında ( -20 °C) en yüksek sıcaklık ise Ağustos ayında  (+40 °C) görülmektedir.. Kış şiddeti 30 gün sürer. Tropik günlerin sayısı 83´tür. Bilhassa Güneybatı yönden esen rüzgar egemenliğini göstererek ilçenin ikliminin daha sıcak olmasını sağlar.

Tarım ve hayvancılığa bağlı bir ekonomisi olan ilçede sebze ve meyve yetiştirilmektedir. Yöre halkının el tezgâhlarında düz dokuma yaygıları ve kilimleri de ilçe ekonomisinde katkısı bulunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Karakoyunlu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus