Karaman Merkez Otobüs Bileti

Karaman Merkez Seferi Yapan Firmalar
Karaman Merkez Hakkında

Karaman Merkez Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Karaman’ın en güzel yönlerinden olan, Karaman Merkez otobüs bileti satan firmaları, Karaman Merkez otobüs bilet fiyatları, Karaman Merkez otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Karaman Merkez Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin en büyük 58. ili olan Karaman, Konya’ya bağlı bir ilçe iken 15 Haziran 1989 tarihinde il olmuştur. İlin isminin kaynağı, geçmişinde bir dönem başkenti olduğu Karamanoğulları Beyliği’dir. Zengin tarihinin uzantısı olan tarihi eserleri, eşsiz doğasının yansımaları olan turistik yerleri, ulaşımı kolay lokasyonu ve birbirinden lezzetli yemekleri ile Karaman, Anadolu’nun en önemli turizm, sanayi ve kültür merkezlerinden biri durumundadır. 

Karaman Merkez Gezilmesi Gereken Yerler

Karaman´ın Merkez ilçesinde bulunan Karaman Müzesi Karamanoğulları Beyliği döneminin en güzel ve en çekici mimari özelliklerini yansıtan bir örnektir. Hatuniye Medresesi´nin arkasında bulunan müze, Karaman´da ve çevresinde tarih öncesine dayanan birçok uygarlıktan izler taşıyan eserler sergilenmektedir. Fakat Karaman´da müzecilik faaliyetlerine geç başlanmasından dolayı daha önce bulunan tarihi kalıntılar başka müzelere sergilenmesi için gönderilmiştir.

Karaman İl Merkezinde yer alan, Karaman Kalesi’nin yapımı 11. yy’ın sonlarında 12. yy başlarında inşa edildiği düşünülmektedir. Karaman Kalesi, iç içe üç surdan oluşmaktadır. Bunlar dış, orta ve iç kale adlarını almaktadır. Bunlardan biri höyük üzerinde yer alan iç kale sağlam olarak günümüze ulaşabilmiştir. Karaman Merkez Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Karaman Merkez Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus