Karamanlı Otobüs Bileti

Karamanlı Seferi Yapan Firmalar
Karamanlı Hakkında

Karamanlı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Burdur’un en güzel yönlerinden olan, Karamanlı otobüs bileti satan firmalarıKaramanlı otobüs bilet fiyatlarıKaramanlı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Karamanlı  Burdur


İlçe tarihi araştırıldığında yapılan kazılar sonucu geçmişinin milattan önce binli yıllara dayandığı bilgisine ulaşılıyor. 1988 yılında nüfusunun artması ile ilçe statüsüne alınmıştır. 


Karamanlı Kültürel Özellikleri

İlçenin ismi ile günümüze kadar ulaşan tevatür; Karamanoğulları Beyliği’nin kurulduğu yer olması ile isminin Karamanlı olarak kaldığına dair. Bazı kaynaklarda ilçenin Karamanoğulları beyliği idaresinde kaldığına dair bilgi olmasa da, Karamanoğlu Mehmet Bey’in  bu bölge içerisinde zehirlenerek öldürüldüğüne dair bilgilere ulaşılması ile ismin Karamanoğullarından kaldığına dair inanç yüksektir. İlçede bulunan doğal güzellikleri ve yöresel lezzetleri keşfetmek için sitemizden  Karamanlı otobüs bileti satın alarak ilçeye seyahat edebilirsiniz. İlçe ekonomisini tarım ve hayvancılık oluşturur. İlçe içerisinde buunna doğal güzellikleri ve tarihi değerleri ile her geçen gün büyümeye aday bir ilçedir. 

Karamanlı’ya nasıl gidilir?

İlçe Burdur merkeze 65 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu mesafe ilçenin ekonomik olarak il merkezine bağlı olmasına sebep olmuştur. Merkeze yakın olan bu ilçeye Burdur merkezden düzenlenen seferler ile ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Karamanlı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus